DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 78

Za nami jedna z najnudniejszych kampanii wyborczych w historii Polski. Wszystko dlatego, że od początku wynik rywalizacji między dwoma największymi graczami politycy i komentatorzy uznawali za przesądzony. Czy to słuszne założenie?

 

Nastrój wynikający z przekonania o wysokim zwycięstwie może rozleniwić elektorat Prawa i Sprawiedliwości – wyjątkowo zmobilizowany podczas majowych eurowyborów. Traktowanie partii rządzącej przez jej wyborców jako murowanego faworyta do miażdżącego zwycięstwa może stać się okazją dla opozycji. Wątpliwym jest jednak, by KO oraz SLD mogły w przyszłym Sejmie zbliżyć się liczbą mandatów do PiS-u. Samodzielna większość partii Jarosława Kaczyńskiego zależeć będzie raczej od wyniku PSL-u oraz Konfederacji. Dlatego też, paradoksalnie, nic nie zostało jeszcze przesądzone.

 

Pewne jest natomiast to, że wielu Polaków – niezależnie od partyjnych preferencji – głosować będzie nie „za”, a „przeciwko” komuś, że znów niejeden z nas stanie przed wyborem „mniejszego zła”. Podjęcie takiej decyzji to zawsze twardy orzech do zgryzienia.

 

Dlatego też, w celu uporządkowania i przypomnienia pewnych wątków pojawiających się w trakcie tej kampanii wyborczej, przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowy numer „PCh24 Co Tydzień”. Zawiera on teksty dotyczące spraw, które poruszano w polskiej polityce w ostatnich miesiącach lub zostały przemilczane przez część komitetów. Aby najnowszy numer naszego e-tygodnika pozostawał kompletny, zdecydowaliśmy się na umieszczenie w nim również tych materiałów, które już wcześniej publikowaliśmy na łamach „PCh24 Co Tydzień”. Miłej lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 82

Uniwersytet. Między gender a nauką

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 81

Synod Amazonii i… Pachamamy?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 80

Wszystkie dzieci nasze są?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 79

Czy nowy Sejm powie „Stop pedofilii”?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 77

Uwaga! Synod amazoński

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 76

Operacja Greta

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 14 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.