DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 77

Czy już za kilka tygodni okaże się, że rezygnacja z obowiązkowego celibatu dla rzymskokatolickich księży pracujących w Ameryce Południowej – albo i całym świecie – to najmniejsza zmiana, jaką przeprowadzono na Synodzie Amazońskim? Niestety, istnieje takie ryzyko.

 

Wśród możliwych kierunków transformacji Kościoła znajduje się bowiem także nadanie katolickiej teologii cech ideologii ekologizmu. To jednak nie koniec, gdyż niektórzy mówią nawet o zagrożeniu infiltracji naszej Wiary przez elementy wręcz pogańskie i panteistyczne. Zmiany mogą zostać wprowadzone także w wielu innych obszarach.

 

To realne zagrożenie dla katolickiego Nauczania nie musi jednak ziścić się w całości, a wspomniane modyfikacje są swego rodzaju „planem maksimum” działających w Kościele środowisk postępowych. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to wprowadzenie podczas Synodu Amazońskiego „jedynie” niektórych rewolucyjnych rozwiązań oraz otwarcie furtki dla kolejnych rewizji zaplanowanych na przyszłość. Niezbadane są jednak Wyroki Bożej Opatrzności.

 

Teraz wiele zależy od hierarchów uczestniczących w zgromadzeniu Synodu Biskupów dla Regionu Panamazońskiego. Módlmy się, by pozostawali otwarci na Światło Ducha Świętego i podejmowali wyłącznie właściwe decyzje. Nie traćmy też nadziei, gdyż wiemy, że niezależnie od różnych wydarzeń, ostatecznie zatryumfuje Jezus Chrystus – Droga, Prawda i Życie.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 111

Po co te wybory?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 110

Dokąd zmierza papiestwo?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 109

Znaki Antychrysta. Benedykt XVI o aborcji, in vitro i homozwiązkach

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 108

Gender-kalendarium. Raport, jakiego jeszcze nie było!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 107

Czerwona zaraza. Cała prawda o komunizmie

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 106

Jak koronawirus wpłynie na losy Kościoła?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 19 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.