DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 76

Święta Brygida, Zygmunt III Waza, Adolf Gustaw, Karol Linneusz, Anders Celsius, Alfred Nobel, Astrid Lindgren, Ingrid Bergman, Greta Garbo, Zlatan Ibrahimović. Najpewniej każdy z nas słusznie kojarzy przynajmniej jedną z tych osób ze Szwecją, jednak istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że w ostatnich miesiącach musiał rozszerzyć listę znanych sobie osób z tego skandynawskiego kraju o… nastolatkę.

 

Nie śpiewa, nie tańczy, nie jeździ na łyżwach, nie strzela z łuku, nie kopie piłki, tylko walczy o… klimat. A przynajmniej tak twierdzi. Mowa oczywiście o Grecie Thunberg, która w ostatnich miesiącach stała się chyba najbardziej rozpoznawalną aktywistką ekologiczną na świecie.

 

Oczywiście trudno mieć do młodej Szwedki pretensje o osiągnięcie medialnego sukcesu. Zastrzeżenia są jednak w jej sprawie jak najbardziej uzasadnione, a ich adresatem powinny stać się wielkie media oraz organizacje międzynarodowe. To bowiem one uczyniły z Grety Thunberg wyrocznię, która dziś korzysta z nadanego jej „prawa” do strofowania wybranych polityków.

 

Tymczasem nastolatka nie jest klimatycznym ekspertem, naukowcem analizującym skomplikowane modele czy ekonomistą liczącym konsekwencje „zielonej rewolucji”. Greta Thunberg to po prostu… dziecko. Niestety wielu straciło z jej powodu rozum i trzeźwy ogląd sytuacji. Czyż ekologiczni ideolodzy mogli wyobrazić sobie dogodniejszą dla siebie sytuację?

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 116

Politpoprawna cenzura. Boją się prawdy?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 115

Nowa walka komunistów

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 114

Ideologia LGBT. Ona naprawdę istnieje!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 113

Komu służą kłamstwa o ks. Skardze?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 112

Lewacki ekstremizm w natarciu

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 111

Po co te wybory?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 19 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.