DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 75

Wkrótce w Rzymie rozpocznie się kolejny za pontyfikatu Franciszka synod biskupów. Tym razem hierarchowie zajmą się nie tyle problemem, co regionem. O ile bowiem poprzednie zgromadzenia biskupów podejmowały tematykę rodziny oraz młodzieży, o tyle synod rozpoczynający się 6 października skupi się na Amazonii. Tyle teoria.

 

Doniesienia wskazują jednak, że pewne rozwiązania i idee, jakie mogą zostać zaimplementowane w Kościele w trakcie tegoż spotkania biskupów, żywo interesują także europejskie episkopaty. Chodzi tu głównie o zniesienie obligatoryjnego celibatu i wyświęcenie na kapłanów żonatych mężczyzn. Zdaniem ludzi Kościoła o postępowych przekonaniach właśnie takie działania umożliwią pokonanie kryzysu powołań.

 

Problem jest jednak o wiele głębszy, na co wskazuje lektura przedsynodalnego „dokumentu roboczego”. Sytuacja jest na tyle poważna, że dwaj hierarchowie znani z wierności katolickiej Tradycji – kard. Raymond Leo Burke oraz bp Athanasius Schneider – wezwali do modlitwy i postu w intencji odrzucenia heretyckich zapisów Instrumentum Laboris. Duchowni mówią wprost o zagrożeniu zainfekowania Magisterium przez treści panteistyczne i pogańskie. Jest się więc czego obawiać!

 

Dlatego też już teraz – jeszcze przed rozpoczęciem się zgromadzenia Synodu Biskupów dla Regionu Panamazońskiego – zachęcam Państwa do modlitwy w intencji Kościoła oraz wszystkich osób mających wpływ na przebieg wydarzenia. Być może wielu z Państwa zdecyduje się odpowiedzieć na prośbę kardynała Burke’go i biskupa Schneidera. Zapraszam także do lektury 75. numeru „PCh24 Co Tydzień” poświęconego właśnie Synodowi Amazońskiemu.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 110

Dokąd zmierza papiestwo?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 109

Znaki Antychrysta. Benedykt XVI o aborcji, in vitro i homozwiązkach

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 108

Gender-kalendarium. Raport, jakiego jeszcze nie było!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 107

Czerwona zaraza. Cała prawda o komunizmie

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 106

Jak koronawirus wpłynie na losy Kościoła?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 105

Pandemia, której śmiertelność przewyższa koronawirusa

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 18 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.