DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 73

Jazda rowerem to fantastyczne zajęcie. Pozwala nam miło spędzać czas z bliskimi, zwiedzać naszą małą ojczyznę lub miejsca, w których spędzamy urlop oraz zobaczyć z innej perspektywy wiele pięknych miejsc na Bożym świecie. Ponadto ruch pozytywnie wpływa na naszą kondycję fizyczną i psychiczną, a dojazd rowerem do pracy czy szkoły często stanowi najszybsze rozwiązanie. Ale żeby robić z tego ideologię?

 

Niestety aktywiści miejscy – zwykle osoby o orientacji lewicowej – poprzez zupełnie niepotrzebną i nieuzasadnioną ideologizację potrafią zohydzić nawet tak sympatyczną czynność jaką jest jazda na rowerze. Dla części z nich rower stał się niemalże bożkiem, a samochody (w aktywistycznej nowomowie: blachosmrody) kwintesencją zła. W oparciu o takie wykoślawione postrzeganie świata próbują kształtować rzeczywistość polskich miast – acz „wzorce” czerpią z zagranicy. Stąd bierze się obserwowana w ostatnich miesiącach antysamochodowa ofensywa, która niekiedy sprawia wrażenie najzwyklejszej złośliwości wobec kierowców traktowanych niczym nowi burżuje uciskający „biednych” nowych proletariuszy – rowerzystów.

 

Rowerowa ideologia nie ogranicza się wyłącznie do walki z kierowcami, samochodami i miejscami parkingowymi. Na celowniku aktywistów znalazły się bowiem także elektryczne hulajnogi. Nie powinno nas to jednak zaskakiwać. Wszak każda utopia ma totalne ambicje – chce odpowiadać na wszystkie pytania i rozwiązywać wszystkie problemy. W tym przypadku jedynym słusznym rozwiązaniem jest rower. I kropka.

 

Ktoś może się jednak dziwić: dlaczego „PCh24 Co Tydzień” podejmuje akurat temat rowerów? Odpowiedź jest zaskakująco prosta – za ideologią aktywistów miejskich stoi fałszywa antropologia oraz inne błędne poglądy dotyczące ludzi, społeczeństw i świata. Ponadto zjawisko ma w sobie – jak cały ekologizm, ukrywający swoje prawdziwe oblicze pod pięknymi hasłami zrównoważonego rozwoju – potencjał totalitarny. Dlatego też zachęcam do czujności oraz patrzenia aktywistom i samorządom na ręce. Zapraszam do lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 110

Dokąd zmierza papiestwo?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 109

Znaki Antychrysta. Benedykt XVI o aborcji, in vitro i homozwiązkach

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 108

Gender-kalendarium. Raport, jakiego jeszcze nie było!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 107

Czerwona zaraza. Cała prawda o komunizmie

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 106

Jak koronawirus wpłynie na losy Kościoła?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 105

Pandemia, której śmiertelność przewyższa koronawirusa

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 18 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.