DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2019 r.

III Niedziela Adwentu
Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 72

A więc wojna! Słowa, jakie 1 września wybrzmiały na antenie Polskiego Radia, zapowiadały początek czegoś strasznego. Czego? Wtedy jeszcze nie było wiadomo. Co więcej, w chwili wybuchu II wojny światowej wielu Polaków nie spodziewało się, że piekło, jakie przynieśli ze sobą Niemcy, a potem Sowieci, potrwa tak długo. Nie miesiąc, nie rok, ale całe, potworne dekady niewoli. Wszak hitlerowskie wojska zostały wyparte znad Wisły w roku 1945, ale „wyzwolicielskie” dywizje ze wschodu pozostały tutaj aż do roku 1993!

 

Mówiąc o najtragiczniejszym konflikcie w dziejach ludzkości warto przyjrzeć się różnym aspektom II wojny światowej. Nie było to bowiem starcie toczone w znany z poprzednich stuleci sposób – nie mieliśmy do czynienia z klasyczną walką dwóch armii. Konflikt rozpoczęty (wedle wielu opinii) 1 września roku 1939, jak mało która wcześniejsza wojna, pochłonął życie wielu cywili, zaś ich śmierć nie była efektem przypadku, ale planowej polityki eksterminacyjnej prowadzonej przez totalitarne reżimy.

 

Za niemieckimi oraz sowieckimi działaniami stały bowiem nieludzkie, mroczne i – wbrew pozorom – bardzo zbliżone do siebie ideologie. W 72. numerze „PCh24 Co Tydzień” analizujemy niektóre koncepcje narodowych socjalistów, walkę nazizmu z katolikami, działania podejmowane przez Kościół w obliczu zagrożenia, sojusz Hitlera i Stalina oraz wskazujemy prawdziwego zwycięzcę II wojny światowej. Zapraszam do lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 87

Nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 86

Szymon Hołownia. Czy wege-katolik z TVN-u zamiesza w polityce?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 85

Dlaczego katolik nie może być masonem?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 84

Czerwoni, tęczowi, zieloni. Różne kolory, jedna idea

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 83

(Nie)planowane aborcyjne kłamstwo PiS

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 82

Uniwersytet. Między gender a nauką

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 15 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.