DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 71

Cóż tam, panie, w polityce? Chińcyki trzymają się mocno!? Odpowiadając na pytanie z dramatu Stanisława Wyspiańskiego należy stwierdzić: tak, zdecydowanie! Dziś Chiny – a uściślając: Chińska Republika Ludowa – wydają się być mocniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

 

I nie chodzi tutaj wyłącznie o gospodarkę tego azjatyckiego mocarstwa, która już od wielu lat znajduje się w ścisłej światowej czołówce, zapewniając Pekinowi coraz większą możliwość oddziaływania na cały glob – zarówno na rządy jak i obywateli innych państw. Komunistyczne Chiny stają się także coraz poważniejszym graczem pod względem militarnym, a demograficzna dominacja Państwa Środka jest od dekad niepodważalna.

 

Nie mówimy jednak o kraju, który swoją siłę pożytkuje w dobrych celach. Przeciwnie – Chińska Republika Ludowa od początku istnienia cechuje się motywowaną ideologicznie brutalnością, w tym wrogością wobec chrześcijaństwa, zaś ostatnie lata przyniosły nową falę walki z Kościołem.

 

Dlatego też 71. numer „PCh24 Co Tydzień” poświęciliśmy właśnie komunistycznym Chinom – reżimowi o coraz silniej antykatolickim obliczu. Zapraszam do lektury.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 74

Socjalizm wczoraj i dziś

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 73

Samochody na celowniku rowerowej ideologii

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 72

A więc wojna!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 70

Czy to już przebudzenie?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 69

Murem za Arcybiskupem

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 68

Nienawiść, pogarda i bluzgi

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 13 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.