DZIŚ JEST:   19   LUTY   2020 r.

Św. Konrada z Piacency
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 70

Kilkunastu hierarchów, kilka tysięcy osób na ul. Franciszkańskiej w Krakowie, około 50 tysięcy osób w internecie, a w sercach i umysłach zapewne miliony. Tak wygląda poparcie, jakiego w ostatnich dniach udzielono arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu – metropolicie, który nie bał się powiedzieć prawdy o ideologii LGBT.

 

Czy więc Kościół w Polsce – tak wierni świeccy, jak i hierarchowie – przebudził się z letargu? Czy w końcu zauważyliśmy, że nie brakuje – także w naszym kraju – ośrodków zainteresowanych zniszczeniem katolicyzmu? Czy nagonka na metropolitę krakowskiego uzmysłowiła nam aktualność określenia „Kościół walczący”?

 

Oczywiście jedna jaskółka wiosny nie czyni, jednak w ostatnich latach owych jaskółek zaobserwować możemy znacznie więcej. Wszak to w Polsce miał miejsce „Różaniec do granic”, który zainspirował do działania ludzi w wielu innych krajach świata, a wydarzeń o podobnym charakterze było nad Wisłą więcej. To także u nas, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, młodzi Francuzi mogli – być może pierwszy raz w życiu – zobaczyć kraj, w którym wolno swobodnie wyznawać swoją wiarę. Ponadto – mimo niedostatków naszego życia publicznego – nad Wisłą nie istnieją żadne formy rejestracji grzesznych układów jednopłciowych, a ochrona życia, choć niestety nieszczelna, jest na wyższym poziomie niż w wielu krajach Zachodu. Nie spoczywamy jednak, jako naród, na laurach i ciągle walczymy o poprawę państwowego prawa, o ochronę małżeństwa, rodziny i dzieci – zarówno nienarodzonych, jak i tych, którym nie grozi już aborcyjne ludobójstwo, a śmierć duchowa za sprawą programowej demoralizacji.

 

Katolickie przebudzenie nie jest więc jednorazowym zrywem. To proces, nieustanna walka o chrześcijański kształt państwa i narodu. I chociaż wielu przekonuje, że piękne inicjatywy z ostatnich lat, miesięcy i dni to ostatnie tchnienie katolicyzmu w Polsce, to nie traćmy nadziei. Pamiętajmy, że nie raz wielcy tego świata wieszczyli nasz koniec!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 96

Querida Amazonia. ULGA CZY OBAWA?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 95

Gdzie to męstwo, prawdziwe takie?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 94

Bitwa o rodzinę. Ostateczne starcie

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 93

Niech żyje król!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 92

Rosja. Fałszywa nadzieja

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 91

2020. Czas kryzysów

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 16 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.