DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 69

Prawda w oczy kole! W minionym tygodniu aktywiści LGBT+ oraz ich sojusznicy zrobili wiele, by udowodnić trafność tego polskiego powiedzenia. Jak bowiem inaczej, jeśli nie bolesną prawdą, nazwać słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na temat „tęczowej zarazy” oraz reakcję zbulwersowanych nimi stronników politycznego ruchu homoseksualistów?

 

Miniony tydzień pokazał jednak także, że nawet we współczesnym, postmodernistycznym świecie, prawda znajduje obrońców. Wciąż nie brakuje ludzi, dla których tak, znaczy tak, zaś nie, znaczy nie. Nadal tysiące z nas mówią bez tłumika politycznej poprawności: grzech, to grzech, a groźna ideologia, to groźna ideologia. Ciągle wielu Polaków – duchownych i świeckich – potrafi odrzucić pokusę relatywizmu, zgodnie z którym to każdy człowiek ma „tworzyć” własną „prawdę” i własne „zasady moralne”.

 

Stąd też oprócz potężnej fali krytyki, która często była tak naprawdę zwykłym chamstwem pod adresem metropolity krakowskiego, mogliśmy w ostatnich dniach usłyszeć i przeczytać liczne wyrazy wsparcia dla księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przez pierwsze trzy dni akcji w serwisie popierajmy.pl uczyniło to aż 35 tys. osób, a z pewnością do chwili, w której czytacie Państwo moje słowa, ta liczba wzrosła. Osoby, które dotąd nie miały okazji tego uczynić, ciągle mogą wesprzeć hierarchę. W tym celu należy kliknąć TUTAJ.

 

Jednak – jak na katolików przystało – nie możemy zapomnieć także o duchowym wsparciu arcybiskupa Jędraszewskiego, o co Państwa gorąco proszę. Wspólna modlitwa w intencji metropolity odbędzie się pod krakowską Kurią (ul. Franciszkańska) w sobotę 10 sierpnia o godzinie 15.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 74

Socjalizm wczoraj i dziś

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 73

Samochody na celowniku rowerowej ideologii

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 72

A więc wojna!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 71

Rządy czerwonego smoka!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 70

Czy to już przebudzenie?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 68

Nienawiść, pogarda i bluzgi

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 13 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.