DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 68

Nienawiść, pogarda i bluzgi – to tytuł tekstu opublikowanego na portalu PCh24 w roku 2012, a który przypominamy w 68. numerze „PCh24 Co Tydzień”. Gdybyśmy jednak chcieli opisać antykatolicką furię, jaka przetacza się przez Polskę w roku 2019, musielibyśmy sięgnąć także po inne słowa.

 

Prowokacja, profanacja, bluźnierstwo, świętokradztwo czy wandalizm nie wyczerpują listy określeń trafnie opisujących coraz częstsze ataki na Kościół. Antyklerykalny amok zdaje się jednak nie znać granic, stąd referując sytuację należy mówić także o pięściach, farbie, sprayu, a nawet nożu i siekierze!

 

Wyobraźnia dotycząca czynienia zła to głęboka studnia, którą zasypać możemy wyłącznie miłością. Wszak zło tylko dobrem uda się zwyciężyć, a w grę wchodzi przebaczenie i modlitwa za prześladowców – nigdy zaś zemsta. Czy jednak powinniśmy milczeć? W żadnym wypadku! Nie wolno nam pozostawać biernym wobec zła. Musimy także organizować obronę, gdy zagrożone są katolickie świętości, chrześcijańskie zasady życia społecznego czy ludzie życie i zdrowie.

 

Z jednej strony: walka z grzechem usiłującym podbić Polskę, z drugiej: pomocna dłoń wyciągnięta w stronę naszych bliźnich, grzeszników – to zadanie, przed jakim stają wszyscy katolicy obserwujący wzbierającą i coraz agresywniejszą falę chrystianofobii w Polsce. Módlmy się, abyśmy sprostali wyzwaniu!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 83

(Nie)planowane aborcyjne kłamstwo PiS

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 82

Uniwersytet. Między gender a nauką

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 81

Synod Amazonii i… Pachamamy?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 80

Wszystkie dzieci nasze są?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 79

Czy nowy Sejm powie „Stop pedofilii”?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 78

Wybory. Za kimś, a może przeciw komuś?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 14 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.