DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2020 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 65

Bywa, że na oczach całego świata, zwykle jednak w zaciszu lekarskiego gabinetu. Cywilizacja śmierci codziennie zbiera ponure żniwo. Powody działań jej stronników są różne, jednak pierwotna przyczyna zawsze jest taka sama – człowiek rości sobie „prawa”, by być panem życia i śmierci bliźnich.

 

Dziś ludzi zabija się z różnych przyczyn, np. z powodu wieku: uznanych za zbyt starych, by żyć, dosięga eutanazja, zaś uważanych za zbyt młodych – aborcja. „Uzasadnieniem” dla uśmiercania bywa również stan zdrowia – z tego powodu zabija się zarówno nienarodzone dzieci, jak i dorosłych niepełnosprawnych.

 

I chociaż współcześni ideolodzy postępu przekonują, że aborcja i eutanazja to nowoczesność, to tak naprawdę jest zupełnie inaczej. Zabijanie starych i chorych to moralny regres, to sięganie po barbarzyńskie antywzorce – chociaż trzeba przyznać, że niejeden starożytny lud barbarzyński reprezentował o wiele wyższy poziom etyczny, niż wielu „oświeconych” Europejczyków XXI wieku.

 

Piewcy aborcjonizmu i eutanazizmu są raczej spadkobiercami nowożytnych prądów rewolucyjnych. Wszak to ich liderzy uważali, że mogą decydować o życiu i śmierci innych ludzi – a to Żydów, Polaków, Romów, Rosjan czy innych przedstawicieli „niższych ras”, a to burżujów i kułaków, a to Ormian, a to Kongijczyków, a to Wandejczyków czy też innych katolików, którzy swoją wiarą „wykluczali” (i często nadal „wykluczają” się) z grona „oświeconych”.

 

Tymczasem to Pan Bóg – i tylko On – ma prawo do decydowania o ludzkim życiu, a każdy kraj chcący mienić się cywilizowanym musi chronić życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Innej drogi do prawdziwego rozwoju nie ma. Wszystko inne prowadzi do degeneracji, a w konsekwencji coraz głębszego zatracania się w otchłani grzechu.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 92

Rosja. Fałszywa nadzieja

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 91

2020. Czas kryzysów

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 88/89/90

Nie było miejsca dla Ciebie

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 87

Nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 86

Szymon Hołownia. Czy wege-katolik z TVN-u zamiesza w polityce?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 85

Dlaczego katolik nie może być masonem?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 15 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.