DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 63

Zmiany klimatyczne. Globalne ocieplenie. Katastrofa ekologiczna. Takimi hasłami straszeni jesteśmy od pewnego czasu w telewizji, radiu, prasie i w Internecie. Kto nie segreguje śmieci staje się z miejsca wrogiem postępowej ludzkości. Kto nie chce przyznać, że to człowiek sprawił, że tegoroczne lato jest gorętsze niż poprzednie – ten głupek. Kto zaś nie chce odstąpić od swoich przyzwyczajeń żywieniowych – ten zdrajca planety.

 

Utopijnych ideologii było już w historii wiele. W XXI wieku utopia zaraziła jednak świat na niespotykaną dotychczas skalę – służą jej wielkie międzynarodowe organizacje polityczne, największe światowe koncerny, państwa i instytucje pozarządowe. Do tej nowej klimatyczno-ekologicznej pseudo-religii udało się wciągnąć również setki celebrytów, a więc i wytwórnie filmowe.

 

Wydawać by się mogło, że obrońcą zdrowego rozsądku pozostanie Kościół. Czy jednak synod amazoński nie zmieni odwiecznego nauczania na temat postrzegania przyrody przez katolików? W sercach duchownych z wielu miejsc na świecie pogląd o konieczności „ekologicznego nawrócenia” zdaje się zajmować ważne miejsce. Dokąd nas to doprowadzi?

 

O utopii ekologizmu, handlu powietrzem, eko-propagandzie, zielonym komunizmie oraz przygotowaniach do najdziwniejszego synodu w najnowszych dziejach Kościoła – przeczytają Państwo w tym numerze naszego e-tygodnika!  

 

Krystian Kratiuk

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 78

Wybory. Za kimś, a może przeciw komuś?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 77

Uwaga! Synod amazoński

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 76

Operacja Greta

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 75

Synod amazoński. Ksiądz – mąż – szaman?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 74

Socjalizm wczoraj i dziś

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 73

Samochody na celowniku rowerowej ideologii

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 13 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.