DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 63

Zmiany klimatyczne. Globalne ocieplenie. Katastrofa ekologiczna. Takimi hasłami straszeni jesteśmy od pewnego czasu w telewizji, radiu, prasie i w Internecie. Kto nie segreguje śmieci staje się z miejsca wrogiem postępowej ludzkości. Kto nie chce przyznać, że to człowiek sprawił, że tegoroczne lato jest gorętsze niż poprzednie – ten głupek. Kto zaś nie chce odstąpić od swoich przyzwyczajeń żywieniowych – ten zdrajca planety.

 

Utopijnych ideologii było już w historii wiele. W XXI wieku utopia zaraziła jednak świat na niespotykaną dotychczas skalę – służą jej wielkie międzynarodowe organizacje polityczne, największe światowe koncerny, państwa i instytucje pozarządowe. Do tej nowej klimatyczno-ekologicznej pseudo-religii udało się wciągnąć również setki celebrytów, a więc i wytwórnie filmowe.

 

Wydawać by się mogło, że obrońcą zdrowego rozsądku pozostanie Kościół. Czy jednak synod amazoński nie zmieni odwiecznego nauczania na temat postrzegania przyrody przez katolików? W sercach duchownych z wielu miejsc na świecie pogląd o konieczności „ekologicznego nawrócenia” zdaje się zajmować ważne miejsce. Dokąd nas to doprowadzi?

 

O utopii ekologizmu, handlu powietrzem, eko-propagandzie, zielonym komunizmie oraz przygotowaniach do najdziwniejszego synodu w najnowszych dziejach Kościoła – przeczytają Państwo w tym numerze naszego e-tygodnika!  

 

Krystian Kratiuk

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 121

Działania realne czy pozorowane – co dalej z Konwencją stambulską?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 120

To jest wojna

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 119

Antykatolicki terroryzm

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 118

Pyrrusowe zwycięstwo „prawicy”

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 117

Takiej Polski chce Trzaskowski

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 116

Politpoprawna cenzura. Boją się prawdy?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 20 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.