DZIŚ JEST:   17   LIPCA   2019 r.

Św. Aleksego Bożego
Św. Leona IV, papieża
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 63

Zmiany klimatyczne. Globalne ocieplenie. Katastrofa ekologiczna. Takimi hasłami straszeni jesteśmy od pewnego czasu w telewizji, radiu, prasie i w Internecie. Kto nie segreguje śmieci staje się z miejsca wrogiem postępowej ludzkości. Kto nie chce przyznać, że to człowiek sprawił, że tegoroczne lato jest gorętsze niż poprzednie – ten głupek. Kto zaś nie chce odstąpić od swoich przyzwyczajeń żywieniowych – ten zdrajca planety.

 

Utopijnych ideologii było już w historii wiele. W XXI wieku utopia zaraziła jednak świat na niespotykaną dotychczas skalę – służą jej wielkie międzynarodowe organizacje polityczne, największe światowe koncerny, państwa i instytucje pozarządowe. Do tej nowej klimatyczno-ekologicznej pseudo-religii udało się wciągnąć również setki celebrytów, a więc i wytwórnie filmowe.

 

Wydawać by się mogło, że obrońcą zdrowego rozsądku pozostanie Kościół. Czy jednak synod amazoński nie zmieni odwiecznego nauczania na temat postrzegania przyrody przez katolików? W sercach duchownych z wielu miejsc na świecie pogląd o konieczności „ekologicznego nawrócenia” zdaje się zajmować ważne miejsce. Dokąd nas to doprowadzi?

 

O utopii ekologizmu, handlu powietrzem, eko-propagandzie, zielonym komunizmie oraz przygotowaniach do najdziwniejszego synodu w najnowszych dziejach Kościoła – przeczytają Państwo w tym numerze naszego e-tygodnika!  

 

Krystian Kratiuk

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 65

Cywilizacja śmierci zabija

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 64

Lewicowa nawałnica. Co na to PiS?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 62

W sidłach zrównoważonego rozwoju

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 61

Marsz dla życia! Nie dla gender

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 60

Komuna upadła. Na cztery łapy

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 59

Krajobraz po bitwie

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 11 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.