DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 62

Polskę czeka federalizacja, rozbicie dzielnicowe, albo inna forma podziału? Tego chcieliby piewcy ideologii „zrównoważonego rozwoju”. W ich wizji przyszłość należy do państw–miast, czyli potężnych ośrodków funkcjonujących niezależnie od władz centralnych. Postulowane dziś choćby w „21 Tezach Samorządowych” rozwiązania zmierzają do umniejszenia roli państw i narodów. Ich miejsce zajmą lokalne samorządy oraz mające olbrzymie wpływy organizacje międzynarodowe oraz dysponujące ogromni środkami NGO-sy (tzw. organizacje pożytku publicznego).

 

W wizji „zrównoważonego rozwoju” jedyną słuszną „religią” ma być ekologizm, a „troska” o planetę postrzegana będzie jako najwyższa forma dobroczynności. Kościół? Najlepiej gdyby przestał istnieć, a przynajmniej by jego nauczanie utraciło znaczenie, a działalność została ograniczona do sfery charytatywnej.  Idzie to w parze z promocją antykoncepcji, aborcji, eutanazji, jako należnych „praw”, z promocją całej „tęczowej” agendy, dekonstrukcją rodziny i życia społecznego jakie znamy. Kontrola zachowań, nastrojów, zwyczajów… Oto wizja „zrównoważonej” przyszłości.

 

Realizacja celów rezolucji ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju, znanej jako Agenda 2030, nie jest jakąś mglistą wizją, a jej zadania od lat pojawią się w polityce rządów wielu krajów. Także w Polsce. Dziś jesteśmy świadkami rewolucyjnego wzmożenia. Ale „rozbiór Polski” to wcale nie najgorszy scenariusz jaki może nas spotkać. Bo gra toczy się o „rząd dusz”. O naszą wiarę, wolność i tożsamość.

 

Redaktor wydania

Marcin Austyn

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 78

Wybory. Za kimś, a może przeciw komuś?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 77

Uwaga! Synod amazoński

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 76

Operacja Greta

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 75

Synod amazoński. Ksiądz – mąż – szaman?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 74

Socjalizm wczoraj i dziś

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 73

Samochody na celowniku rowerowej ideologii

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 13 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.