DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 59

Za Polską kolejna kampania wyborcza. Tym razem walka o głosy była brutalna jak jeszcze nigdy dotąd. Różne strony politycznego sporu nie wahały się sięgać po najostrzejsze narzędzia. Jedni obiecywali kosztujące kilkanaście miliardów złotych transfery socjalne skierowane do wybranych grup społecznych. Inni epatowali antyklerykalizmem, szargali katolickie świętości i próbowali rozgrywać ujawnione przypadki skandalicznych czynów niektórych duchownych. Jeszcze inni w narracji dotyczącej istotnych spraw z zakresu polityki zagranicznej wkroczyli na cuchnące mokradła złych emocji skierowanych wobec narodu żydowskiego. A to wszystko w atmosferze medialnych nagonek, nieodpowiedzialnego podgrzewania namiętności i napuszczania Polaków na siebie.

 

Ocena wyniku wyborów do Parlamentu Europejskiego może być różna, ale faktem jest, że byliśmy świadkami kolejnej kampanii, po której kraj przypomina pobojowisko. Niestety niezmienna pozostaje tendencja: za każdym razem jest coraz gorzej, a podział Polski i Polaków pogłębia się. Zasadnym staje się zadawanie pytań dotyczących przyszłości: do dalej z naszym narodem? Czy możemy w ogóle jeszcze mówić o Polakach jako o jednym narodzie – a może wrastająca coraz głębiej w serca niechęć powoli tworzy przepaść, której kiedyś nie będziemy w stanie pokonać? Czy poza językiem coś nas jeszcze łączy? W którą stronę zawiedzie nas system demokratyczny, w którym jednym ze skuteczniejszych sposobów uprawiania polityki jest granie na emocjach? Czy naprawdę musimy co kilkanaście miesięcy toczyć bitwę, po której zostają emocjonalne zgliszcza?

 

Odpowiedź na te pytania – wbrew pozorom – dotyczy nie tylko polityki, tego, kto będzie rządził, a kto wygodnie umości się w opozycyjnych ławach, bowiem dramatyczne podziały często niszczą relacje w rodzinach. Czas przerwać tę spiralę nienawiści i powiedzieć politykom „dość”!

 

Dlatego też oddając w Państwa ręce 59. numer „PCh24 Co Tydzień” zwracam uwagę zarówno na polityczne i społeczne konsekwencje wyborów – co wnikliwie opisali publicyści PCh24 – jak i na destrukcyjny dla narodu wpływ agresywnych kampanii wyborczych. Zapraszam do lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 111

Po co te wybory?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 110

Dokąd zmierza papiestwo?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 109

Znaki Antychrysta. Benedykt XVI o aborcji, in vitro i homozwiązkach

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 108

Gender-kalendarium. Raport, jakiego jeszcze nie było!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 107

Czerwona zaraza. Cała prawda o komunizmie

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 106

Jak koronawirus wpłynie na losy Kościoła?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 19 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.