DZIŚ JEST:   16   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jadwigi Śląskiej
Św. Gerarda Majelli
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 58

Wielu pyta: jakiej Unii chcą Polacy? Wszelkie dywagacje na ten temat warto jednak rozpocząć od innego pytania: czy Polacy w ogóle chcą Unii Europejskiej? Udzielając w tej sprawie odpowiedzi należy powiedzieć: tak, ale…

 

Jesteśmy bowiem – co pokazują liczne statystyki – najbardziej euroentuzjastycznym narodem spośród wszystkich tworzących UE. Gdy jednak lepiej przyjrzymy się tego typu badaniom, okazuje się, że sprawa nie jest oczywista.

 

Najbardziej w Unii Europejskiej cenimy bowiem możliwość poruszania się po przeważającej części Starego Kontynentu bez kontroli paszportowych, co jednak – wbrew pozorom – nie jest jednoznaczne z przynależnością do politycznej wspólnoty i podległością wobec Brukseli. Co więcej, jedno z badań pokazało, że bardzo wielu przedstawicieli najbardziej prounijnego narodu byłoby gotowych opuścić UE, gdyby tylko jej władze zmusiły nas do przyjęcia imigrantów z krajów islamskich. Inna analiza udowadnia natomiast, że Polexit mogłaby poprzeć nawet 1/3 społeczeństwa, gdyby ekonomiczny bilans zysków i strat członkostwa w Unii Europejskiej okazał się dla naszej Ojczyzny ujemny.

 

Widać więc wyraźnie, że Polacy są bardziej pragmatyczni, niż by się to mogło niektórym wydawać. Nie ma to jednak oczywistego przełożenia na polityczne wybory – partie jednoznacznie eurosceptyczne to nad Wisłą co najwyżej II liga.

 

Czy w przyszłości ta sytuacja ulegnie zmianie? Tego dowiemy się już po 26 maja. Tymczasem już dziś zapraszam Państwa do lektury 58. numeru „PCh24 Co Tydzień”. Znajdą w nim Państwo teksty poświęcone ruchom eurosceptycznym, artykuł dotykający „zakazowego” aspektu Unii Europejskiej, materiał o Polexicie, analizę ideologii przyświecającej eurokratom oraz wiele innych wartościowych publikacji. Zapraszam do lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 78

Wybory. Za kimś, a może przeciw komuś?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 77

Uwaga! Synod amazoński

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 76

Operacja Greta

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 75

Synod amazoński. Ksiądz – mąż – szaman?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 74

Socjalizm wczoraj i dziś

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 73

Samochody na celowniku rowerowej ideologii

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 13 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.