DZIŚ JEST:   15   GRUDNIA   2019 r.

III Niedziela Adwentu
Św. Maryna
Św. Marii od Krzyża di Rosa
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 56

Praktyki homoseksualne zostały w Piśmie Świętym potępione i określone m.in. jako „obrzydliwość”. Uznaje się je za jeden z czterech grzechów wołających o pomstę do nieba. Tymczasem agresywna lewica wpisuje dziś symbol „tęczowej” ideologii w bliski sercom pokoleń Polaków obraz Matki Bożej Częstochowskiej. To przejaw niewyobrażalnego barbarzyństwa. To atak na Wiarę. To profanacja wizerunku naszej Królowej – konkretnej, realnie żyjącej Osoby, najdoskonalszego dzieła Boga. Skala lewicowego zdziczenia jest tak olbrzymia, że ciężko pisać o tym bez wzburzenia.

 

Postępowcy na przekór Nauczaniu Kościoła, na złość hierarchom, duchownym, katolikom świeckim i niektórym politykom – ale tak naprawdę ze szkodą dla samych siebie – plują nie tylko na nasze świętości, ale i na naszą Matkę! Przecież umierający na krzyżu za wszystkich ludzi Syn Boży Jezus Chrystus powiedział do reprezentującego całą ludzkość ucznia: „oto Matka twoja” (J 19, 27). Maryja stała się Matką zarówno dla świętego Jana, jak i dla wszelkich narodów, ludzi wszystkich pokoleń na całym świecie oraz dla każdego z nas.

 

Zbawiciel powiedział też na krzyżu także inne słowa: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” (Łk 23, 34). Musimy więc zarówno bronić czci Naszej Matki, jak i błagać Ją oraz Miłosiernego Boga o przebaczenie dla bluźnierców i sami wybaczać błądzącym bliźnim. Miejmy nadzieję, że kiedyś naprawią swoje błędy, wszak także ich dotyczy Chrystusowe wezwanie: „nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” (Mk 1, 15). Także oni są stworzeni do chwalenia Boga i osiągnięcia życia wiecznego.

 

Dlatego też zapraszając Państwa do lektury 56. numeru „PCh24 Co Tydzień” proszę o modlitewną pamięć – prośmy Królową Polski o wybaczenie, zaś Ducha Świętego o przemianę serc sprawców profanacji i bluźnierstw.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 87

Nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 86

Szymon Hołownia. Czy wege-katolik z TVN-u zamiesza w polityce?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 85

Dlaczego katolik nie może być masonem?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 84

Czerwoni, tęczowi, zieloni. Różne kolory, jedna idea

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 83

(Nie)planowane aborcyjne kłamstwo PiS

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 82

Uniwersytet. Między gender a nauką

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 15 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.