DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 55

Koncerty, pokazy sztucznych ogni, a nawet defilada. To wszystko z okazji rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej lub – w przypadku wojskowej ceremonii – zarówno rocznicy wejścia do struktur UE jak i NATO.

 

Celebrujemy, jako państwo, udział naszej Ojczyzny w jednej z wielu międzynarodowych struktur huczniej niż obchodzimy święta Zmartwychwstania Syna Bożego. Nie raz można mieć też wrażenie, że uśmiechy towarzyszące mówieniu o Unii Europejskiej są szersze niż w przypadku oddawania czci Królowej Polski. I dotyczy to nie tylko polityków lewicy czy postępowego centrum.

 

Tymczasem to Zmartwychwstanie i Odkupienie rodzaju ludzkiego przez Jezusa Chrystusa są prawdziwymi powodami do radości, zaś możliwość nazywania Najświętszej Maryi Panny mianem Królowej Polski to dla nas zaszczyt, realna podstawa do dumy. Wszak Matka Syna Bożego sama zechciała być określana w ten sposób!

 

Czy więc, jako Polacy, nie zatraciliśmy równowagi między tym, co przyziemne i śmiertelne, a tym, co wieczne? Unia Europejska – jakkolwiek by jej nie oceniać – nie jest przecież instytucją wieczną. Nie jest nawet tworem stabilnym. Część z nas raduje się z przynależności do struktury, której pewne ideały stoją w sprzeczności z wiarą katolicką, zapominając, że Polska to w pierwszej kolejności Królestwo Maryi. A Unia? Jest, a zaraz może jej nie być.

 

Zapraszam Państwa do poznania tekstów poświęconych z jednej strony Naszej Hetmance, z drugiej zaś politycznej wspólnocie, która w oczach wielu zajmuje przesadnie ważne miejsce. Miłej lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 66

Transhumanizm. Człowiek czy już maszyna?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 65

Cywilizacja śmierci zabija

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 64

Lewicowa nawałnica. Co na to PiS?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 63

Taki mamy klimat?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 62

W sidłach zrównoważonego rozwoju

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 61

Marsz dla życia! Nie dla gender

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 11 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.