DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 54

Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi (J 15, 18-20) – tak Pan Jezus zapowiedział prześladowania Swoich uczniów. Słowa Syna Bożego wypełniają się na naszych oczach.

 

Aktualność przesłania z Ewangelii dobitnie pokazały wydarzenia z Wielkiej Niedzieli. Właśnie wtedy, w tym „dniu radosnym, pełnym chwał”, islamscy terroryści zaatakowali na Sri Lance. Część przemocy została skierowana wprost na kościoły. Nie można mieć więc wątpliwości – wielu Lankijczyków zginęło z nienawiści do wiary (odium fidei). I chociaż słysząc kolejne wstrząsające doniesienia o rzezi na azjatyckiej wyspie łzy same cisną się do oczu, pamiętajmy, że krew męczenników jest posiewem nowych chrześcijan, zaś nasz Pan, Jezus Chrystus, zwyciężył śmierć, piekło i szatana. Droga za Synem Bożym, choćby wiodła przez cierpienie i śmierć, to droga właściwa. Święty Paweł pisał: Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus, a umrzeć – to zysk (Flp 1, 21). Natomiast nasz Pan powiedział: kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony” (Mt 24,13).

 

Dlatego też to właśnie wydarzeniom na Sri Lance poświęciliśmy 54. numer „PCh24 Co Tydzień”. Ponadto w naszym e-tygodniku odnajdą Państwo tekst Piotra Relicha poświęcony sytuacji w Krakowie w trakcie Niedzieli Miłosierdzia, a także artykuły dotyczące różnych aspektów demografii i polityki prorodzinnej: „Czy program 500 Plus dodaje polskim rodzinom godności?” Ksawerego Jankowskiego oraz „Pobudka dla Polski – najwyższy czas na porządną politykę demograficzną!” Marcina Jendrzejczaka. Zapraszam do lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 66

Transhumanizm. Człowiek czy już maszyna?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 65

Cywilizacja śmierci zabija

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 64

Lewicowa nawałnica. Co na to PiS?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 63

Taki mamy klimat?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 62

W sidłach zrównoważonego rozwoju

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 61

Marsz dla życia! Nie dla gender

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 11 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.