DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 53

In hoc signo vinces. Słowa związane z pierwszym ochrzczonym rzymskim cesarzem znakomicie oddają istotę Wielkiego Tygodnia – Chrystus, Syn Boży, umarł na krzyżu za nasze grzechy i zmartwychwstał, by otworzyć nam bramy Nieba. Krzyż to symbol Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana. Krzyż to znak, który daje nam nadzieję zbawienia, bowiem po smutku Wielkiego Piątku przychodzi czas na radość Wielkiej Niedzieli.

 

Siłę krzyża jako znaku zwycięstwa dobitnie potwierdziły w trakcie tegorocznego Wielkiego Tygodnia wydarzenia z Paryża. Oto bowiem, gdy po opanowaniu pożaru katedry Notre-Dame strażacy weszli do środka, ich oczom ukazał się błyszczący i nietknięty przez żywioł znak Męki Pana Jezusa. Zgliszcza na posadzce, warstwa popiołu na elementach gotyckiej świątyni, unoszący się w powietrzu dym, a na środku oświetlany przez słoneczne promienie Chrystusowy krzyż. Chociaż ludziom obserwującym katastrofę za pośrednictwem internetu mogło w nocy z poniedziałku na wtorek wydawać się, że ogień strawi wszystko, ocalał symbol „Chrystusa Ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan” (1 Kor 1, 23).

 

W obliczu takich znaków mogłoby się wydawać, że już nikt nie będzie wątpić w siłę krzyża. Niestety. Ciągle nie brakuje niedowiarków, a nawet kpiarzy. Reakcja części opinii publicznej na katastrofę w katedrze Notre-Dame pokazuje, jak wiele racji mieli obserwatorzy twierdzący, że pożar w paryskiej świątyni obrazuje kondycję europejskich społeczeństw. Nie traćmy jednak nadziei i trwajmy przy Chrystusie, bowiem po męce i śmierci Syna Bożego Grób Pański próżny został, a Pan zmartwychpowstał. Alleluja!

 

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 74

Socjalizm wczoraj i dziś

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 73

Samochody na celowniku rowerowej ideologii

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 72

A więc wojna!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 71

Rządy czerwonego smoka!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 70

Czy to już przebudzenie?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 69

Murem za Arcybiskupem

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 13 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.