DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 52

Najnowszy, 52. numer „PCh24 Co Tydzień” oznacza, że już od roku prezentujemy Państwu nasz internetowy magazyn. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim z Państwa za czytanie, pobieranie i udostępnianie efektów pracy całej redakcji oraz za modlitewne i materialne wsparcie inicjatywy.

 

Tym razem pragniemy oddać w Państwa ręce numer poświęcony próbie rehabilitacji faryzeuszy – starożytnej żydowskiej formacji religijnej znanej głównie z Pisma Świętego i kojarzącej się dziś raczej negatywnie. W inicjatywie ocieplania wizerunku antycznej grupy udział biorą także instytucje watykańskie.

 

Zachęcam Państwa do lektury naszych tekstów poświęconych zagadnieniu. W tekście pt. „Watykan w ramach walki z antysemityzmem zrehabilituje… faryzeuszy? Wiele na to wskazuje!” Agnieszka Stelmach m.in. opisuje konferencję, podczas której owa żydowska społeczność sprzed wieków ma zostać odczytana w sposób pozytywny. W kolejnym tekście Paweł Lisicki mówi w rozmowie z Tomaszem D. Kolankiem, że zaskakujący pomysł rehabilitacji faryzeuszy to „część projektu rehabilitacji judaizmu i stworzenia nowej tożsamości Kościoła i chrześcijaństwa”. Ten artykuł czytelnicy „PCh24 Co Tydzień” otrzymują jako pierwsi, a tekst pojawi się na portalu nieco później niż 52. numer e-tygodnika. Z kolei w przypomnianej przez nas rozmowie Krystiana Kratiuka z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim duchowny zauważa, że „nakaz misyjny Jezusa Chrystusa obowiązuje stale i wszystkich Jego wyznawców”.

 

W dalszej części 52. numeru naszego e-tygodnika prezentujemy Państwu pogłębioną refleksję dr Jerzego Lackowskiego w sprawie polskiej edukacji, przemyślenia Witolda Gadowskiego dotyczące katastrofy smoleńskiej oraz tekst o dobrym wykorzystaniu ostatnich dni Wielkiego Postu. Zapraszam do lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 74

Socjalizm wczoraj i dziś

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 73

Samochody na celowniku rowerowej ideologii

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 72

A więc wojna!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 71

Rządy czerwonego smoka!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 70

Czy to już przebudzenie?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 69

Murem za Arcybiskupem

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 13 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.