DZIŚ JEST:   24   MAJA   2019 r.

NMP Wspomożycielki Wiernych
Św. Magdaleny Zofii Barat
Św. Wincentego z Lerynu
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 52

Najnowszy, 52. numer „PCh24 Co Tydzień” oznacza, że już od roku prezentujemy Państwu nasz internetowy magazyn. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim z Państwa za czytanie, pobieranie i udostępnianie efektów pracy całej redakcji oraz za modlitewne i materialne wsparcie inicjatywy.

 

Tym razem pragniemy oddać w Państwa ręce numer poświęcony próbie rehabilitacji faryzeuszy – starożytnej żydowskiej formacji religijnej znanej głównie z Pisma Świętego i kojarzącej się dziś raczej negatywnie. W inicjatywie ocieplania wizerunku antycznej grupy udział biorą także instytucje watykańskie.

 

Zachęcam Państwa do lektury naszych tekstów poświęconych zagadnieniu. W tekście pt. „Watykan w ramach walki z antysemityzmem zrehabilituje… faryzeuszy? Wiele na to wskazuje!” Agnieszka Stelmach m.in. opisuje konferencję, podczas której owa żydowska społeczność sprzed wieków ma zostać odczytana w sposób pozytywny. W kolejnym tekście Paweł Lisicki mówi w rozmowie z Tomaszem D. Kolankiem, że zaskakujący pomysł rehabilitacji faryzeuszy to „część projektu rehabilitacji judaizmu i stworzenia nowej tożsamości Kościoła i chrześcijaństwa”. Ten artykuł czytelnicy „PCh24 Co Tydzień” otrzymują jako pierwsi, a tekst pojawi się na portalu nieco później niż 52. numer e-tygodnika. Z kolei w przypomnianej przez nas rozmowie Krystiana Kratiuka z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim duchowny zauważa, że „nakaz misyjny Jezusa Chrystusa obowiązuje stale i wszystkich Jego wyznawców”.

 

W dalszej części 52. numeru naszego e-tygodnika prezentujemy Państwu pogłębioną refleksję dr Jerzego Lackowskiego w sprawie polskiej edukacji, przemyślenia Witolda Gadowskiego dotyczące katastrofy smoleńskiej oraz tekst o dobrym wykorzystaniu ostatnich dni Wielkiego Postu. Zapraszam do lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 57

Kryzys w Kościele. Diagnoza i kuracja

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 56

Oto Matka twoja

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 55

Wieki w Królestwie Maryi. 15 lat w Eurokołchozie

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 54

Mnie pierwej znienawidzili

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 53

Pod tym znakiem zwyciężysz

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 51

Polska szkoła nad przepaścią?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 10 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.