DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 51

Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie. Słowa Jana Zamoyskiego sprzed 400 lat pozostają aktualne i dziś, w chwili głębokiego kryzysu polskiej edukacji.

 

Kryzys to jednak nie tylko spory z rządem, protest czy niskie nauczycielskie pensje, które odstraszają od zawodu niejednego zdolnego absolwenta uniwersytetu. To również głęboka zapaść światopoglądowa niemałej części polskich pedagogów, która objawia się zblatowaniem jednego z nauczycielskich związków zawodowych z lewicową ideologią różnych odcieni (dawniej czerwieni, dziś tęczy). Zamęt dotyka tak struktur jak i ludzi.

 

Jaka więc będzie Rzeczypospolita, skoro wpływ na wychowanie młodzieży już wiele lat temu uzyskała skrajna lewica? Czy w ogóle możemy mieć jakąkolwiek nadzieję na przyszłość? Tak! Wciąż wielu nauczycieli – w tym także członków radykalnie lewicowego ZNP – to ludzie porządni i prawi, zaś największy wpływ na charakter dziecka ma rodzic. Polska nie znajduje się więc na straconej pozycji. Nie zwalnia nas to jednak z obowiązku działania. Ale co robić?

 

Inspirację do znalezienia odpowiedzi na to pytanie znaleźć możecie Państwo w tekście dr. Marcina Jendrzejczaka pt. „Jak naprawić polską edukację?”. Państwa uwadze polecam także przegląd ideowej historii Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz teksty poświęcone nowinkom technicznym, jakie docierają do coraz większej liczby szkół w naszym kraju, stanowiąc wyzwanie dla nauczycieli, rodziców i uczniów. Zapraszam do lektury.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 87

Nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 86

Szymon Hołownia. Czy wege-katolik z TVN-u zamiesza w polityce?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 85

Dlaczego katolik nie może być masonem?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 84

Czerwoni, tęczowi, zieloni. Różne kolory, jedna idea

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 83

(Nie)planowane aborcyjne kłamstwo PiS

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 82

Uniwersytet. Między gender a nauką

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 15 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.