DZIŚ JEST:   27   CZERWCA   2019 r.

NMP Nieustającej Pomocy
Św. Cyryla Aleksandryjskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 47

Kiedyś surowy, dziś wręcz niezauważalny. Dawniej przemieniał niemal całą rzeczywistość, obecnie wpływa tylko na zainteresowanych. Właśnie rozpoczął się Wielki Post.

 

Ten czas to doskonała okazja do refleksji nad całym naszym życiem. Bowiem po śmierci, w chwili Bożego sądu, jaki odbędzie się nad każdym z nas, zdamy relację z czasu, jaki dane nam było przeżyć na ziemi. Sprawiedliwy Sędzia rozliczy nas z dobrych i złych czynów, które dokonujemy właśnie w czasie. To Boża Opatrzność w swojej Mądrości zdecydowała, jak długo potrwa nasza ziemska pielgrzymka, gdyż to do Jezusa Chrystusa „należy czas i wieczność” – o czym przypomina nam Liturgia Wigilii Paschalnej.

 

Do tej niezwykłej uroczystości zostało kilka wielkopostnych tygodni, ale już dziś możemy podjąć decyzję – czy będą to dla nas dni duchowego rozwoju? Czy podejmiemy postanowienia wyrywające nas z codzienności i przypominające o ostatecznym celu życia – wieczności? Czy będziemy czerpać z duchowej głębi, jaką oferują nam nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów? Czy przystąpimy do sakramentu pokuty i pojednania? Czy wsłuchamy się w głos wzywających do nawrócenia rekolekcjonistów?

 

Decyzja o sposobie przeżycia Wielkiego Postu należy do każdego z nas. Warto jednak wybrać mądrze. Dlatego też 47. numer magazynu „PCh24 Co Tydzień” poświęciliśmy okresowi przygotowania do Wielkanocy – aby lepiej zrozumieć ten niezwykły czas. Zapraszam do lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 62

W sidłach zrównoważonego rozwoju

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 61

Marsz dla życia! Nie dla gender

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 60

Komuna upadła. Na cztery łapy

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 59

Krajobraz po bitwie

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 58

Polexit, Europa ojczyzn czy brukselski federalizm?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 57

Kryzys w Kościele. Diagnoza i kuracja

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 11 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.