DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 45

Kościół katolicki przeżywa wyjątkowo trudny czas. Nierozwiązane sprawy związane z nadużyciami seksualnymi musiały w końcu doczekać się reakcji Watykanu. W czwartek w Stolicy Apostolskiej ruszył „szczyt” na temat ochrony nieletnich w Kościele. Czy wypracowane stanowisko okaże się właściwą odpowiedzią na kryzys?

 

By tak się stało, choroba musi być dobrze zdiagnozowana. Dlatego zatroskani o los Kościoła katolickiego wierni poprzedzili spotkanie biskupów milczącą modlitewną akcją sprzeciwu wobec skandali homoseksualnych w Kościele. Bo kryzys wśród duchowieństwa wiąże się wprost z niepodejmowaniem walki z homoseksualizmem! Uczestnicy protestu wprost zaznaczyli, że jeśli szczyt ograniczy się jedynie do „omówienia problemu znęcania się nad nieletnimi, nie mówiąc nic o pladze homoseksualizmu, która atakuje Kościół, uczestnicy spotkania zaprą się swej misji”.

 

Dziś wielu wieszczy koniec katolicyzmu, a widoczną słabość skrzętnie wykorzystują przeciwnicy Kościoła, mając nadzieję na jego unicestwienie lub przynajmniej osłabienie. Sytuacja jest trudna i nie można wykluczyć, że niektóre lokalne Kościoły ulegną degradacji. Trzeba jednak trwać mocno w wierze i pamiętać, że ostateczny tryumf należy do Świętego Kościoła.

 

Oby nastał czas nawrócenia.

 

Marcin Austyn,

redaktor wydania

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 75

Synod amazoński. Ksiądz – mąż – szaman?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 74

Socjalizm wczoraj i dziś

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 73

Samochody na celowniku rowerowej ideologii

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 72

A więc wojna!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 71

Rządy czerwonego smoka!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 70

Czy to już przebudzenie?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 13 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.