DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 42

Janusz Korwin-Mikke z Robertem Winnickim. Do tego Grzegorz Braun, Kaja Godek, a nawet Piotr Liroy-Marzec. Środowiska spoza głównego nurtu polskiej polityki przegrupowują siły przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, gdyż wiedzą, że w pojedynkę nic nie osiągną. Na koalicyjnych konferencjach prasowych widzimy więc wiele twarzy polskiej prawicy – ale nie tylko. Sojusz jest bowiem egzotyczny, co z jednej strony grozi nieporozumieniami, z drugiej jednak stanowi szansę dotarcia z postulatami do nowych wyborców. Pytanie tylko: do jakich, skoro koalicjanci unikają skojarzeń z „eurosceptycyzmem”.

W szerokim porozumieniu partii, organizacji i środowisk, z których wiele ma prawicowe zabarwienie, nie chce uczestniczyć jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków prawicy – Marek Jurek. Wybrał sojusz z Markiem Jakubiakiem, który właśnie buduje formację centrową. To jednak nie koniec przetasowań, bowiem z politycznymi projektami ruszają: profesor Mirosław Piotrowski łączony w mediach ze środowiskiem ojca Tadeusza Rydzyka oraz znany z wolnorynkowych przekonań profesor Robert Gwiazdowski.

Sytuacja jest dynamiczna i ciągle nie wiemy, w jakich konfiguracjach wystartują w wiosennych wyborach środowiska spoza głównego nurtu. Niemniej jednak już dziś warto przyglądać się tym inicjatywom, gdyż przynajmniej część z nich może przedstawić katolickiemu wyborcy polityczną ofertę.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z 42. numerem „PCh24 Co Tydzień”, w którym autorzy analizują wady i zalety jednej z nowych koalicji. Teksty stanowią debatę PCh24, a publicyści dochodzą do różnych wniosków. Jestem ciekaw, który z nich jest Państwu najbliższy! Opinią możecie Państwo podzielić się w komentarzu w tym miejscu: KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ NA PCh24. Gorąco zachęcam do dyskusji!

Ponadto w numerze Tomasz A. Żak w tekście pt. „Księstwa księcia tego świata” dostrzega rewolucję dokonywaną w polskich miastach przez samorządowców, zaś Jerzy Wolak opisuje bluźnierstwo w nowym filmie o przygodach Asteriksa i Obeliksa. A to nie wszystko! Wobec tego nie pozostało mi nic innego jak zaprosić Państwa do lektury!

Redaktor wydania
Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 66

Transhumanizm. Człowiek czy już maszyna?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 65

Cywilizacja śmierci zabija

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 64

Lewicowa nawałnica. Co na to PiS?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 63

Taki mamy klimat?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 62

W sidłach zrównoważonego rozwoju

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 61

Marsz dla życia! Nie dla gender

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 11 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.