DZIŚ JEST:   21   KWIETNIA   2019 r.

Zmartwychwstanie Pańskie
Św. Anzelma, Doktora Kościoła
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 39

Rok 2019 obfitować będzie w kraju i na świecie w istotne wydarzenia polityczne. Polaków czekają dwie elekcje – wybierzemy parlamentarzystów reprezentujących nas w Brukseli i Strasburgu oraz w Warszawie.

 

Do wyborów od dłuższego czasu szykuje się lewica, dla której rozdanie z roku 2015 okazało się skrajnie niepomyślne. Rewolucjoniści przegrupowują szeregi, tworzą organizacje i prezentują postulaty. Ostatnio postanowili przywrócić do publicznej debaty pomysł „rozdziału” państwa od Kościoła, który w praktyce oznacza wrogość.

 

Z kolei formacja Jarosława Kaczyńskiego od kilku miesięcy znajduje się w defensywie i rezygnuje z pomysłów krytykowanych przez postępowe redakcje. I to pomimo faktu posiadania większości w parlamencie, pełnienia funkcji prezydenta przez człowieka ze swojego obozu oraz ciągle wysokiego społecznego poparcia.

 

Kapitulancka postawa PiS rodzi obawy o przyszłość Polski szczególnie, że lewicowcy – choć dziś marginalni – mogą kiedyś złapać wiatr w żagle, a główny nurt opozycji przejawia pewne zainteresowanie wykonaniem ideologicznego zwrotu w stronę rewolucji. Postępowy marsz po władzę pod hasłami antyklerykalnymi nie zwiastuje dla lewicy nieuchronnego sukcesu, jednak społeczne preferencje ulegają przeobrażeniom, a wrogowie porządku mogą też sięgnąć po postulaty lepiej „skrojone” pod Polaków.

 

Zapraszam do lektury!

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 53

Pod tym znakiem zwyciężysz

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 52

Rehabilitacja faryzeuszy?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 51

Polska szkoła nad przepaścią?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 50

Śmierć mózgu

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 49

Wara od naszych dzieci!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 48

Kto nas obroni?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 9 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.