DZIŚ JEST:   25   CZERWCA   2019 r.

Św. Wilhelma Opata
Bł. Doroty z Mątowów
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 38

Czego możemy życzyć sobie w roku 2019? Wielu podczas sylwestrowych i noworocznych spotkań z bliskimi mówiło o Bożym błogosławieństwie. Inni – bardziej świecko – życzyli zdrowia, pieniędzy, sukcesów, miłości albo wszystkich tych rzeczy na raz.

 

Jednak aby lista była kompletna powinniśmy pamiętać o jeszcze jednym życzeniu, którego spełnienie spowoduje, że rok 2019 będzie naprawdę udany. Chodzi o wyzbycie się komunistycznych skrzepów z naszego prawa, społecznych zachowań i w końcu z naszych serc. Przed nami także zadanie obrony siebie i narodu przed groźnymi pomysłami nowej lewicy, wdzierającym się niepostrzeżenie wirusem neomarksizmu.

 

Tego możemy życzyć sobie w roku, w którym przeżywać będziemy tragiczną, 80. rocznicę ataku na naszą Ojczyznę dwóch socjalistycznych totalitaryzmów – sowieckiego i niemieckiego. Jeden z nich 75 lat temu na wiele lat usadowił się nad Wisłą, co boleśnie odczuwali nasi przodkowie, a i my ciągle nie jesteśmy w pełni wolni od wpływów komunistycznej mentalności oraz PRLowskiej nomenklatury.

 

Dlatego też sobie i Państwu życzę w roku 2019 prawdziwej i gruntownej dekomunizacji Polski, Europy i świata. Abyśmy przypadającą w kolejnym, 2020 roku setną rocznicę pokonania bolszewików pod Warszawą świętować mogli w pełnej wolności. Precz z komuną!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 62

W sidłach zrównoważonego rozwoju

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 61

Marsz dla życia! Nie dla gender

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 60

Komuna upadła. Na cztery łapy

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 59

Krajobraz po bitwie

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 58

Polexit, Europa ojczyzn czy brukselski federalizm?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 57

Kryzys w Kościele. Diagnoza i kuracja

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 11 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.