DZIŚ JEST:   24   MARCA   2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu
Św. Katarzyny Szwedzkiej
Bł. Szymona Łukacza, męczennika
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 36/37

Mądrość mądrości, Światłość światłości, Bóg-człowiek tu wcielony – śpiewamy w jednej z kolęd o Synu Bożym, o Jezusie Chrystusie, którego narodzenie świętujemy 25 grudnia. Tymczasem współczesny świat, który tak pięknie i kolorowo przystraja się przed Bożym Narodzeniem, chce mieć z Wcieleniem Boga i Jego Nauką jak najmniej wspólnego. Robi wszystko, by Ta Światłość została zgaszona.

 

Na nic starania sił ciemności i ich pomagierów, gdyż Pan Jezus jest Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana. Zło i jego orędownicy mogą jednak próbować ukrywać Światłość pod korcem, aby Blask Zbawiciela nie jaśniał we wszystkich narodach, rodzinach i sercach. I to od nas – wierzących – zależy, czy Światłość, jaką jest Kościół i katolicka Nauka, nie zostanie zasłonięta przed ludźmi.

 

Dlatego też w podwójnym, świątecznym numerze „PCh24 Co Tydzień” proponujemy Państwu wybór bożonarodzeniowych tekstów opublikowanych dotąd na naszym portalu. Rozważajmy tajemnicę Wcielenia i pamiętajmy, jak ważne dla naszego zbawienia są te Święta. Zapraszam do lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 49

Wara od naszych dzieci!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 48

Kto nas obroni?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 47

Wielki Post. Nie zmarnuj tego

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 46

Twoje dziecko na homocelowniku

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 45

To kryzys, nie koniec Kościoła!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 44

Polacy jak dinozaury? Wymieramy!

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 9 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.