DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2019 r.

II Niedziela zwykła
Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 35

W tym tygodniu byliśmy świadkami istnego wzmożenia zła w świecie. Do aktów terrorystycznych doszło na bożonarodzeniowym targu we francuskim Strasburgu, w katedrze w brazylijskim Campinas, a zamachowiec chciał dokonać ataku także w Watykanie. Jakby tego było mało, holenderscy anarchiści z Antify zaatakowali siedzibę Civitas Christiana, a „estetyka” towarzysząca agresji była wprost satanistyczna. Przysłowie „przed Świętami diabeł wyje” brzmi więc w tym roku wyjątkowo celnie i aktualnie.


Czemu wyje? Co roku w grudniu kolejki do konfesjonałów wyraźnie się wydłużają. To znak, że trwa Adwent, czas przygotowania się na godne przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Wtedy też zaobserwować możemy wzmożenie obecności zła na świecie. Słyszymy doniesienia o kolejnych plugawych prowokacjach, bluźnierstwach, agresji, a nawet rozlewie krwi. Tak jest co roku.


Diabeł wyje, gdyż widzi, że w czasie Adwentu miliony ludzi oczyszczają swoje serce zrywając z grzechem. Wyje, gdyż niezliczone rzesze katolików odwracając się od błędów pogańskiego życia wybiera Chrystusa, którego narodzenie już za kilka dni będziemy świętowali. Ponadto w trakcie rorat wychwalamy Najświętszą Maryję Pannę, która zmiażdży głowę diabłu.


Obserwując wstrząsające doniesienia ze świata bądźmy spokojni, gdyż Matka Boża w Fatimie zapowiedziała, że to Jej Niepokalane Serce zatriumfuje. W Adwencie, okresie duchowego przygotowania zarówno do świąt Bożego Narodzenia jak i do Paruzji – ponownego przyjścia Pana Jezusa – jednoznacznie i na trwałe opowiedzmy się więc po stronie zwycięzców. Po stronie Chrystusa. Wtedy całe zło tego świata przestanie być nam straszne. Zapraszam do lektury!


Redaktor wydania
Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 40

Idźcie i nauczajcie wszystkie narody. Czy to jeszcze aktualne?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 39

Lewicowa ofensywa i odwrót PiS

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 38

Postanowienie noworoczne? Precz z komuną!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 36/37

Nie pozwólmy zgasić Tego Światła

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 34

Co się stało w Sokółce?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 33

Koniec „końca historii”?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 7 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.