DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 34

Wielbię Ciebie w każdym momencie, o Żywy Chlebie nasz w tym Sakramencie – te słowa zna chyba każdy wierzący. Często śpiewamy je po zakończeniu adoracji Najświętszego Sakramentu. Słowa znamy, ale czy je rozumiemy?

 

Realna, fizyczna obecność Jezusa Chrystusa w konsekrowanej Hostii to jedna z największych tajemnic naszej Wiary. Tajemnicę tą należy kontemplować, rozważać, zgłębiać. Jednak póki żyjemy nigdy jej w pełni nie pojmiemy, co pięknie opisał święty Tomasz z Akwinu – autor hymnu „Pange, lingua, gloriosi”. Korzystając z jego dzieła śpiewamy: Co dla zmysłów niepojęte, niech dopełni wiara w nas.

 

Tajemnica realnej obecności wymaga od nas wzbicia się na wyżyny wiary. Nie jest to łatwe, o czym śpiewamy słowami: Mylą się, o Boże, w Tobie wzrok i smak; kto się im poddaje, temu wiary brak; ja jedynie wierzyć Twej nauce chcę, że w postaci Chleba utaiłeś się.

 

O znaczeniu wiary w realną obecność Syna Bożego w Najświętszym Sakramencie przypominają nam Cuda Eucharystyczne. Z Bożego nadania w ciągu ostatnich lat doszło w Polsce do dwóch tego rodzaju Cudów, zaś ich lokalizacja na południowo-zachodnim oraz północno-wschodnim krańcu kraju dobitnie potwierdza, że Opatrzność chce nam, Polakom, coś poprzez te Znaki powiedzieć.

 

W ostatnich miesiącach temat Sokółki – gdzie miał miejsce jeden z „polskich” Cudów Eucharystycznych – rozgrzał emocje i wzbudził silne kontrowersje. Sprawie przyjrzał się nasz portal, a zebrane wyniki pracy prezentujemy Państwu w 34. numerze „PCh24 Co Tydzień”. Zapraszam do lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 66

Transhumanizm. Człowiek czy już maszyna?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 65

Cywilizacja śmierci zabija

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 64

Lewicowa nawałnica. Co na to PiS?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 63

Taki mamy klimat?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 62

W sidłach zrównoważonego rozwoju

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 61

Marsz dla życia! Nie dla gender

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 11 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.