DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 31

Świat, jaki znamy, może wkrótce przestać istnieć. Ale nie mówimy o katastroficznej wizji związanej z ruchami asteroid, a o konsekwencjach nowej umowy ONZ. GCM, czyli globalne porozumienie w sprawie migracji, ma zostać podpisane w grudniu tego roku. Towarzyszące mu wzniosłe deklaracje są jednak – w najlepszym wypadku – naiwną wizją świata. Wszak przemieszczenie się ludności z krajów biednych do bogatych nie rozwiąże, głęboko zakorzenionych w państwach ubogich, problemów ekonomicznych i społecznych, których geneza obciąża z resztą także świat zachodni.

 

Umowa z Marrakeszu – już sama nazwa dokumentu brzmi niezwykle egzotycznie. A jeśli dodamy do niej fakt dość powszechnej zmowy milczenia w sprawie, to niepokój wzrasta. Lektura wynegocjowanych, a jeszcze nie podpisanych zapisów porozumienia, dopełnia obrazu grozy. Realizacja założeń dokumentu może upowszechnić migracje ludności, zlikwidować różnice między migracjami legalnymi i nielegalnymi, a w konsekwencji podważyć ideę państwa narodowego, czy nawet państwa w ogóle. Wszak do tego sprowadza się brak granic, który w pośredni sposób wynika z radykalnego ułatwienia migrowania. Ponadto ludzkości grozi cofnięcie się w rozwoju o kilka tysiącleci, do czasów społeczności zbieracko-łowieckich, gdy osiadły tryb życia nie był jeszcze znany.

 

Ciągle jednak istnieje nadzieja na obronę świata, jaki znamy. Świata z państwami i narodami, świata, gdzie ludzie żyją w stabilnych strukturach społecznych. Wystarczy, by kraje powiedziały oenzetowskiemu dokumentowi „nie”, aby złożenia podpisu pod porozumieniem z Marrakeszu odmówił premier Mateusz Morawiecki.

 

Obecnie na portalu protestuj.pl trwa akcja podpisywania apelu w tej sprawie do szefa polskiego rządu. Gorąco zachęcam do wzięcia w niej udziału!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 61

Marsz dla życia! Nie dla gender

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 60

Komuna upadła. Na cztery łapy

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 59

Krajobraz po bitwie

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 58

Polexit, Europa ojczyzn czy brukselski federalizm?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 57

Kryzys w Kościele. Diagnoza i kuracja

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 56

Oto Matka twoja

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 11 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.