DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 30

Nowa partyjna wojenka, jaka rozgorzała przy okazji organizacji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, nie zdoła przyćmić pewnych spraw. Polska powstała, gdyż taka była Wola Bożej Opatrzności, zaś Polacy mają do wykonania na ziemi misję. Jej odczytanie i realizacja to najważniejsze zadanie każdego pokolenia. Dotyczy to również ludzi żyjących w XXI wieku.

 

Czy jednak my, współcześni Polacy, rozumiemy cel naszego istnienia? Czy jesteśmy wierni Bożej Woli i danej nam misji? Czy proponowana nam przez rewolucjonistów Polska bez Kościoła ma jakikolwiek sens? Po co w ogóle jest Polska? Odpowiedź na te pytania powinna towarzyszyć obchodom setnej rocznicy odzyskania niepodległości, jednak mało kto próbuje podjąć wyzwanie odpowiedzi na te zagadnienia.

 

Tego zadania podjął się portal PCh24. Postanowiliśmy wykroczyć poza dominującą w mediach narrację opartą o banały, o te same, nudne już obrazki i ceremonie na poziomie szkolnych akademii.

 

Oprócz zapoznania się z materiałami zamieszczonymi w 30. numerze naszego e-tygodnika gorąco zachęcam Państwa do śledzenia portalu PCh24.pl, na którym nie tylko informujemy – i informować będziemy – o wydarzeniach związanych z przypadającą 11 listopada rocznicą, ale również proponujemy Państwu refleksje nad polskimi dziejami i głębokim, transcendentnym sensem istnienia Polski. Polecam Państwa uwadze również nasze materiały video w ramach cyklu Rozmowy o Niepodległości – nowe treści regularnie pojawiają się zarówno na YouTube jak i w zakładce PCh24 TV.

 

Miłej lektury i radosnego świętowania polskiej niepodległości! Wbrew politycznej wojnie.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 61

Marsz dla życia! Nie dla gender

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 60

Komuna upadła. Na cztery łapy

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 59

Krajobraz po bitwie

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 58

Polexit, Europa ojczyzn czy brukselski federalizm?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 57

Kryzys w Kościele. Diagnoza i kuracja

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 56

Oto Matka twoja

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 11 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.