DZIŚ JEST:   20   LUTY   2019 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 30

Nowa partyjna wojenka, jaka rozgorzała przy okazji organizacji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, nie zdoła przyćmić pewnych spraw. Polska powstała, gdyż taka była Wola Bożej Opatrzności, zaś Polacy mają do wykonania na ziemi misję. Jej odczytanie i realizacja to najważniejsze zadanie każdego pokolenia. Dotyczy to również ludzi żyjących w XXI wieku.

 

Czy jednak my, współcześni Polacy, rozumiemy cel naszego istnienia? Czy jesteśmy wierni Bożej Woli i danej nam misji? Czy proponowana nam przez rewolucjonistów Polska bez Kościoła ma jakikolwiek sens? Po co w ogóle jest Polska? Odpowiedź na te pytania powinna towarzyszyć obchodom setnej rocznicy odzyskania niepodległości, jednak mało kto próbuje podjąć wyzwanie odpowiedzi na te zagadnienia.

 

Tego zadania podjął się portal PCh24. Postanowiliśmy wykroczyć poza dominującą w mediach narrację opartą o banały, o te same, nudne już obrazki i ceremonie na poziomie szkolnych akademii.

 

Oprócz zapoznania się z materiałami zamieszczonymi w 30. numerze naszego e-tygodnika gorąco zachęcam Państwa do śledzenia portalu PCh24.pl, na którym nie tylko informujemy – i informować będziemy – o wydarzeniach związanych z przypadającą 11 listopada rocznicą, ale również proponujemy Państwu refleksje nad polskimi dziejami i głębokim, transcendentnym sensem istnienia Polski. Polecam Państwa uwadze również nasze materiały video w ramach cyklu Rozmowy o Niepodległości – nowe treści regularnie pojawiają się zarówno na YouTube jak i w zakładce PCh24 TV.

 

Miłej lektury i radosnego świętowania polskiej niepodległości! Wbrew politycznej wojnie.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 44

Polacy jak dinozaury? Wymieramy!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 43

Mięso. Co im to przeszkadza?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 42

Co się dzieje na prawicy?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 41

Kontrrewolucja. Przeciw zamętowi

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 40

Idźcie i nauczajcie wszystkie narody

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 39

Lewicowa ofensywa i odwrót PiS

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 8 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.