DZIŚ JEST:   20   LUTY   2019 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 29

W niedzielę 28 października zakończyło się XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Hierarchowie z całego świata zgromadzili się w Watykanie, by poświęcić swoją uwagę i czas problemom katolickiej młodzieży. To jednak nie wszystko, co należy wiedzieć o Synodzie Młodych.

 

Wśród spraw poruszanych na październikowym spotkaniu biskupów znalazły się takie kwestie jak homoseksualizm, rola kobiet w Kościele i odmieniane przez wszystkie przypadki „towarzyszenie”. Pojawił się również – i to nie na marginesie – temat synodalności.

 

Wsłuchując się w informacje napływające od naszych korespondentów w Watykanie, czytając ich analizy oraz dokumenty kościelne, można było odnieść wrażenie, że problematyka „ustroju” Kościoła przykryła kwestie ludzi młodych. I wiele wskazuje, że synodalność stanie się w najbliższych latach największym owocem tego Synodu. Owoce są jednak różne, a katolicy mogą spodziewać się raczej kolejnego „twardego orzecha do zgryzienia”. Między innymi do takich wniosków doszli relacjonujący Synod Młodych korespondenci PCh24 – Krystian Kratiuk i Jerzy Wolak.

 

Oddając w Państwa ręce podsumowujący Synod numer „PCh24 Co Tydzień” pragnę zauważyć, że bez Państwa wsparcia obecność naszych korespondentów w Watykanie byłaby niemożliwa, a zatem nie moglibyśmy bezpośrednio komentować ważnych dla katolików wydarzeń prosto z miejsc, gdzie pisze się historia Kościoła. Bóg zapłać!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 44

Polacy jak dinozaury? Wymieramy!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 43

Mięso. Co im to przeszkadza?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 42

Co się dzieje na prawicy?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 41

Kontrrewolucja. Przeciw zamętowi

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 40

Idźcie i nauczajcie wszystkie narody

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 39

Lewicowa ofensywa i odwrót PiS

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 8 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.