DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 28

Prawda. Dobro. Piękno. Na tych fundamentach zbudowano najwspanialszą cywilizację w dziejach ludzkości – cywilizację łacińską. Owe kulturotwórcze podstawy mają zarówno wymiar nadprzyrodzony jak i materialny, zatem zapaść w sferze duchowej możemy dostrzec oczyma.

 

Kryzys wierności Prawdzie objawia się w sferze fizykalnej pustoszejącymi kościołami, a odwrót od Dobra materializuje się w manifestacyjnej dumie z grzesznego stylu życia. Upada również przywiązanie do Piękna, a stronnictwo brzydoty zyskuje wpływy nawet w samym Kościele.

 

Moralna zapaść w ludzkich sercach i umysłach przekłada się na fizyczność. Tryumf nad dobrym smakiem święci bezguście, ohyda zwycięża piękno, skromność ginie w starciu z wyuzdaniem.

 

Egzemplifikacją postępującego procesu mordowania cywilizacji chrześcijańskiej jest dostrzegalna na przełomie października i listopada zmiana wystroju sklepów, restauracji i punktów rozrywkowych. Obecne tam niekiedy pierwiastki Piękna zostają przykryte przez obrzydliwości. Za potwornymi – dosłownie – modami idą tłumy, pozbawione dobrego smaku pokolenia, gdzieniegdzie niemal całe narody. Do tego towarzystwa zapisuje się również Polska.

 

Coraz większe rzesze naszych rodaków opuszczają niedzielną Mszę świętą. Jednocześnie tysiące wybierają halloweenowe zabawy – rozrywkę opartą o zdegenerowane poczucie smaku, a przy tym niezwykle niebezpieczną dla ludzkiej duszy. Upadek poczucia Piękna jest bowiem ściśle skorelowany ze zdradą wobec Prawdy i Dobra.

 

Temat jest niezwykle istotny. Dotyczy bowiem sprawy najważniejszej: zbawienia. Dlatego też to właśnie zagrożeniom, jakie dla ludzkiej duszy niesie Halloween – festiwal brzydoty – poświęciliśmy 28. numer magazynu „PCh24 Co Tydzień”. Zapraszam do lektury!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 61

Marsz dla życia! Nie dla gender

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 60

Komuna upadła. Na cztery łapy

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 59

Krajobraz po bitwie

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 58

Polexit, Europa ojczyzn czy brukselski federalizm?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 57

Kryzys w Kościele. Diagnoza i kuracja

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 56

Oto Matka twoja

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 11 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.