DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 20

W ostatnich dniach katolicki świat żyje jedną sprawą. Były nuncjusz apostolski w USA opublikował wstrząsający list. Wynikająca z niego głębia przeżerającego Kościół moralnego kryzysu oraz skala homoherezji poraża wiernych i napawa niebywałym smutkiem.

 

W trudnych chwilach nie możemy jednak zapominać słów Pana naszego Jezusa Chrystusa: „Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą” (Mt16,18). Zbawiciel nie obiecał, że ziemskie życie katolika będzie usłane płatkami róż. Mówił raczej o cierpieniach i problemach, a nie „wiośnie Kościoła”. Wiemy jednak, że mimo wszystko Kościół przetrwa, a „kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony” (Mt24,13).

 

Niech słowa Chrystusa będą w tych bolesnych chwilach nadzieją dla nas – ludu Bożego. Czas nie jest bowiem łatwy. Nigdy jednak tak naprawdę nie był. Wszak „trudna jest ta mowa” (J6,60), jak mówili o Nauczaniu Pana Jezusa słuchający Jej uczniowie.

 

Dlatego też w tych dniach, intensywniej niż zwykle, módlmy się o moralną odnowę Kościoła i pamiętajmy: bramy piekielne go nie przemogą!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 93

Niech żyje król!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 92

Rosja. Fałszywa nadzieja

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 91

2020. Czas kryzysów

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 88/89/90

Nie było miejsca dla Ciebie

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 87

Nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 86

Szymon Hołownia. Czy wege-katolik z TVN-u zamiesza w polityce?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 16 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.