DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 126

Co się dzieje w Kościele w Niemczech? Cóż… w zasadzie każdy katolik w Polsce wie, że sytuacja za Odrą do najlepszych nie należy. Mamy świadomość pustych świątyń, zaniku praktykowania sakramentu pokuty i pojednania oraz oderwania życia publicznego w Republice Federalnej od Magisterium. To jednak tylko jedna strona medalu.

 

Oto bowiem od wielu lat spora część zwierzchników Kościoła w Niemczech za „najlepszy” sposób na kryzys uznaje radykalny odwrót od wszystkiego, co stanowi istotę katolicyzmu. I tak na przykład kilka lat temu były już przewodniczący episkopatu Niemiec kard. Reinhard Marx powiedział: Nie jesteśmy filią Rzymu, choć integralną częścią naszej wiary stanowi łączność z papieżem i całym Kościołem powszechnym. Od wielu lat, wręcz dekad, praktykuje się za Odrą udzielanie Komunii świętej osobom żyjącym w związkach cudzołożnych, a także niewyznającym katolickich Prawd Wiary, np. protestantom. Do tego dochodzi skrajnie liberalne podejście wielu duchownych do grzechu homoseksualnych praktyk, a niekiedy nawet… „błogosławienie” jednopłciowym układom.

 

Teraz Niemcy postanowili pójść o krok dalej i – jak pisze Paweł Chmielewski w jednym z tekstów zamieszczonych w niniejszym numerze „PCh24 Co Tydzień” – „zakończyć” reformację. O co dokładnie chodzi? Zapraszam do lektury 126. numeru naszego e-tygodnika.

 

Redaktor wydania
Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 128

Dokąd prowadzi herezja laicyzmu?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 127

Piątka dla zwierząt, aborcja dla nienarodzonych

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 125

Ateizm. Autostrada w przepaść

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 124

Zgorszenie, czyli jak „wychowuje” popkultura

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 123

Tylko prawda jest ciekawa. Obalamy lewicowe fake newsy!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 122

Cud nad Wisłą. Coś więcej niż bitwa

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 21 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.