DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 124

Filmy, seriale, komiksy i piosenki oraz tworzone do nich teledyski. Sztuka? A może kicz lub tandeta? Z tym bywa różnie, gdyż niejednokrotnie współczesne dzieła stoją na naprawdę wysokim poziomie artystyczny. Gorzej wygląda natomiast ich wymiar moralny.

 

Łagodnym będzie stwierdzenie, że dziś popkultura stanowi najczęściej spotykaną i zarazem najbardziej skuteczną formę propagandy obyczajowej rewolucji. Jej oddziaływanie upowszechnia w społeczeństwach fałszywe przekonanie, że postawy dotąd słusznie uznawane za naganne i niedopuszczalne są albo jedynie drobnymi odstępstwami od rzekomo zbyt surowych reguł albo wręcz zachowaniami właściwymi i pożądanymi.

 

Nikt bowiem przy zdrowych zmysłach nie powiedziałby nigdy, że rozwód to wspaniała sprawa i warto dążyć do uzyskania tego rodzaju życiowego doświadczenia. Tymczasem oglądając seriale za zupełną oczywistość uznajemy rozstanie dwojga ludzi z powodu różnic charakterologicznych czy skierowania uczuć w stronę kogoś innego. Praktycznie nikogo to nie dziwi, nikogo nie oburza. Powoli i niezauważalnie zaczynamy traktować sytuacje niewłaściwe, błędne, złe czy też grzeszne jako coś normalnego, a może nawet dobrego. A przecież problemem jest nie tylko zmiana postrzegania rozwodów, ale też zdrad, rozwiązłości i praktyk homoseksualnych, zaś ostatnio pod adresem Netflixa wielu internautów wysuwało zarzuty dotyczące oswajania społeczeństwa z… pedofilią.

 

Propagandę rewolucji obyczajowej sieją jednak nie tylko popularne platformy z serialami i filmami – choć w tej dziedzinie są one niewątpliwie przodownikami – ale również i nasze rodzime, swojskie telenowele.

 

Co więc robić, by nie nasiąknąć fałszywym obrazem dobra i zła? Przede wszystkim należy uświadomić sobie zagrożenie. Warto także oceniać produkcje pod kątem ich zgodności z katolicką moralnością oraz unikać obrazów przesyconych złem. Z kolei ochrona najmłodszych przed propagandą postaw nagannych to wręcz obowiązek każdego odpowiedzialnego człowieka.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 127

Piątka dla zwierząt, aborcja dla nienarodzonych

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 126

Kościół w Niemczech. Coraz dalej od katolicyzmu

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 125

Ateizm. Autostrada w przepaść

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 123

Tylko prawda jest ciekawa. Obalamy lewicowe fake newsy!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 122

Cud nad Wisłą. Coś więcej niż bitwa

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 121

Działania realne czy pozorowane – co dalej z Konwencją stambulską?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 21 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.