DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 123

Kłamstwa… W Polsce istnieją strefy, w których odbiera się homoseksualistom prawo do życia. W Polsce policja aresztuje ludzi za wyznawanie lewicowych poglądów. W Polsce krzywdzi się obywateli z powodu tego, kim są i kogo kochają. W Polsce ludzie na ulicach walczą o wolność i giną za swoje przekonania. W Polsce totalitarna partia rządząca dąży do zalegalizowania przemocy wobec kobiet. W Polsce panuje istny terror, ale czego się spodziewać po narodzie, który w trakcie II wojny światowej nic innego nie robił, jak tylko mordował Żydów.

 

Lista przekłamań i fake-newsów dotyczących naszego kraju wydaje się nie mieć końca, tak jak bezkresna jest inwencja ich autorów. Ale czy oni naprawdę nie wiedzą jak jest w rzeczywistości? Czy będąc poważnym dziennikarzem, politykiem lub aktywistą można się aż tak głęboko mylić? Czy może prawda jest ostatnią rzeczą, która ich interesuje, zaś liczy się jedynie skuteczność w dążeniu do realizacji własnej ideologii? Zwykle nie znamy pobudek osób tworzących i powielających brednie. Niezależnie jednak od motywów, powielanie dezinformacji może okazać się bardzo groźne dla naszego państwa i narodu.

 

Brońmy się więc! Jak? Prawdą – to bowiem ona wyzwoli nas od wszelkich zagrożeń wynikających ze społecznego trwania w fałszu. Poznawajmy ją i przedstawiajmy innym – zarówno najzwyczajniej w świecie niezorientowanym w sytuacji, jak i żyjącym w błędnych przekonaniach.

 

Dlatego też zachęcam Państwa do udostępniania magazynu „PCh24 Co Tydzień” rodzinie i znajomym – by lewicowe fake-newsy nie miały szansy utrwalić się w mentalności Polaków i zakażać wirusem nieprawdy patrzące na nas narody świata. Jednocześnie proszę o modlitwę w intencji opamiętania się ludzi wyznających fałszywe idee. Zachęcam także do duchowego wspierania portalu PCh24.pl w walce o prawdę w życiu publicznym. Proszę ponadto o materialne docenienie naszych dzieł – wszystkie one powstają wyłącznie dzięki Państwa hojności.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 127

Piątka dla zwierząt, aborcja dla nienarodzonych

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 126

Kościół w Niemczech. Coraz dalej od katolicyzmu

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 125

Ateizm. Autostrada w przepaść

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 124

Zgorszenie, czyli jak „wychowuje” popkultura

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 122

Cud nad Wisłą. Coś więcej niż bitwa

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 121

Działania realne czy pozorowane – co dalej z Konwencją stambulską?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 21 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.