DZIŚ JEST:   20   WRZEŚNIA   2020 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 121

W ostatnich dniach wiele mówiło się w Polsce o dokumencie znanym jako Konwencja stambulska. Oficjalnie chodzi w nim o sprawę zupełnie niekontrowersyjną – zapobieganie przemocy wobec kobiet. Diabeł jednak tkwi w szczegółach.

 

Oto bowiem okazuje się, że pod płaszczykiem działań zmierzających zasadniczo w słusznym kierunku przemyca się groźne pojęcia rodem z ideologii gender, jak chociażby płeć społeczno-kulturowa, zaś za winną przemocy wskazuje m.in. religię. Jednocześnie Konwencja stambulska nie wprowadza żadnych konkretnych rozwiązań dotyczących ochrony ofiar przemocy – wszak to „zadanie” Kodeksów karnych, a nie umów międzynarodowych.

 

Wobec tego wydaje się, że pięcioletnie rządy Zjednoczonej Prawicy to wystarczający okres, by władza przedstawiająca się jako konserwatywna i katolicka zdążyła wypowiedzieć ów dokument. Tak się jednak dotąd nie stało, ten czas został zmarnowany, a ostatnia debata publiczna w tej sprawie, jaka przetoczyła się przez Polskę, doprowadziła jedynie do przeniesienia ciężaru decyzji w władz politycznych na Trybunał Konstytucyjny.

 

W związku z tym istnieją obawy, że sprawa zostanie „zamrożona”, tak jak to miało miejsce z tzw. aborcyjną przesłanką eugeniczną, a Trybunał będzie kwestię badał, badał, badał i… badał. Módlmy się więc za polityków, by nie brakło im odwagi do stanowczego opowiedzenia się przeciwko ideologii gender!

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 127

Piątka dla zwierząt, aborcja dla nienarodzonych

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 126

Kościół w Niemczech. Coraz dalej od katolicyzmu

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 125

Ateizm. Autostrada w przepaść

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 124

Zgorszenie, czyli jak „wychowuje” popkultura

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 123

Tylko prawda jest ciekawa. Obalamy lewicowe fake newsy!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 122

Cud nad Wisłą. Coś więcej niż bitwa

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 21 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.