DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 119

Pożar katedry we francuskim Nantes przykuł uwagę światowych mediów. I nic dziwnego. Mowa wszak o wspaniałym zabytku europejskiego średniowiecza. Problem jest jednak o wiele głębszy – nie chodzi bowiem wyłącznie o uszkodzenie materialnego dziedzictwa znajdującego się w tej konkretnej świątyni, ale o proces dotykający całego świata zachodniego.


Profanacje, bluźnierstwa, podpalenia kościołów, akty wandalizmu skierowane wobec krucyfiksów i figur, dewastacje cmentarzy, agresja fizyczna i słowna wobec kapłanów. Zachód zdaje się trwać w opętańczym szale antykatolickiej i antyklerykalnej obsesji, która popycha wielu ludzi do podnoszenia rąk na Świętości oraz do destrukcji ważnych miejsc i obiektów, a nawet ludzi. Co więcej, wyraźnie widać eskalację nienawistnego amoku.


W samej Francji dochodziło bowiem w roku 2019 do średnio 2,7 aktu antychrześcijańskiego dziennie, zaś dane MSW mogą nie oddawać w pełni skali problemu, gdyż na przykład przyczyna części pożarów pozostaje nieznana. W sumie liczba tego typu incydentów wzrosła w latach 2008-2019 aż o 285 proc.


Sytuacja w laickiej Republice nie stanowi jednak niechlubnego wyjątku. Podobne tendencje obserwuje się bowiem także w Hiszpanii, Niemczech, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych, a do incydentalnych ekscesów dochodzi w wielu krajach świata – także w Polsce. Czy znajdujemy się więc u progu kolejnej brutalnej antykatolickiej rewolucji?


Redaktor wydania
Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 128

Dokąd prowadzi herezja laicyzmu?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 127

Piątka dla zwierząt, aborcja dla nienarodzonych

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 126

Kościół w Niemczech. Coraz dalej od katolicyzmu

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 125

Ateizm. Autostrada w przepaść

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 124

Zgorszenie, czyli jak „wychowuje” popkultura

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 123

Tylko prawda jest ciekawa. Obalamy lewicowe fake newsy!

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 21 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.