DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 118

Kampania zakończona, prezydent wybrany – wszystko powinno być więc już wiadome. Prawda jest jednak bardziej skomplikowana. Czy bowiem ktokolwiek w naszym kraju ma pewność co do dróg, jakimi pójdzie zwycięzca elekcji z 12 lipca – Andrzej Duda?

 

Sukces urzędującego prezydenta nie oznacza prostej kontynuacji polityki prowadzonej przez niego w I kadencji. Teraz wszak głowa państwa odpowiada niemalże tylko przed Panem Bogiem i historią, a konieczność spoglądania na wolę wyborców i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego stanowi już przeszłość.

 

Przed Andrzejem Dudą otwierają się więc teraz nowe, nieznane wcześniej pola do działania. Prezydent może – i jako katolik: musi – zwrócić swoje zainteresowanie na sprawy cywilizacyjne i dążyć do przeprowadzenia nad Wisłą prawnej kontrrewolucji. Czy jednak tak się stanie? Istnieją obawy, że głowa państwa nie zachowa się jak trzeba. Odpowiedź poznamy jednak dopiero w przyszłości.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 128

Dokąd prowadzi herezja laicyzmu?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 127

Piątka dla zwierząt, aborcja dla nienarodzonych

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 126

Kościół w Niemczech. Coraz dalej od katolicyzmu

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 125

Ateizm. Autostrada w przepaść

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 124

Zgorszenie, czyli jak „wychowuje” popkultura

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 123

Tylko prawda jest ciekawa. Obalamy lewicowe fake newsy!

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 21 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.