DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 117

Szli krzycząc: Polska! Polska! – wtem jednego razu

Chcąc krzyczeć zapomnieli na ustach wyrazu,

Pewni jednak że Pan Bóg do synów się przyzna

Szli dalej krzycząc: Boże! ojczyzna! ojczyzna.

Wtem Bóg z Mojżeszowego pokazał się krzaka,

Spojrzał na te krzyczące i zapytał: Jaka?

 

Od lat niemal wszystkie wybory w naszym kraju wymagają od obywateli podejmowania decyzji nie tyleż programowych, co ideowych, wręcz cywilizacyjnych. Musimy sami sobie, ale także całemu narodowi – pokoleniom przeszłym, teraźniejszym i przyszłym – udzielać odpowiedzi na pytanie zadane przez Pana Boga w zacytowanym wyżej fragmencie wiersza Juliusza Słowackiego: jakiej chcemy Polski?

 

Odpowiedzi na tak postawione pytanie udzielamy sobie zawsze w chwili głosowania. Aby jednak podjąć właściwą decyzję musimy wiedzieć także jakiej Polski chcą kandydaci.

 

Poglądy, działania i charakter Andrzeja Dudy są powszechnie znane. Inaczej sytuacja wygląda natomiast z Rafałem Trzaskowskim. Polityk PO – choć zaangażowany w życie publiczne od lat – wraz z partyjną nominacją dostał szanse na stworzenie „nowego siebie”, na wykreowanie wizerunku akceptowalnego przez większą grupę wyborców. Powstała z tego specyficzna mieszanka. Czy jednak prezydent Warszawy naprawdę jest politykiem umiarkowanym – za jakiego się podaje – i wręcz gotowym pójść w Marszu Niepodległości?

 

Jego dotychczasowe słowa i działania pokazują coś przeciwnego. Strojący się w piórka centrysty Rafał Trzaskowski stanowi dziś dla obozu globalnej rewolucji nadzieję na szybsze wprowadzenie w Polsce zmian zgodnych z lewicowo-liberalną ideologią, na rozpędzenie tarana postępu, który – w kiepskim stylu i z przeciętną konsekwencją – spowolnił obóz „dobrej zmiany”.

 

Wybory prezydenckie zdecydują więc o czymś istotniejszym niż tylko o lokatorze Pałacu Prezydenckiego oraz ewentualnej łatwej bądź trudnej współpracy głowy państwa z rządem w kwestiach polityki gospodarczej, wewnętrznej czy zagranicznej.

 

Jaka więc będzie Polska w najbliższych latach? Polećmy wybór obywateli Bożej Opatrzności i módlmy się o mądre decyzje.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 128

Dokąd prowadzi herezja laicyzmu?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 127

Piątka dla zwierząt, aborcja dla nienarodzonych

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 126

Kościół w Niemczech. Coraz dalej od katolicyzmu

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 125

Ateizm. Autostrada w przepaść

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 124

Zgorszenie, czyli jak „wychowuje” popkultura

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 123

Tylko prawda jest ciekawa. Obalamy lewicowe fake newsy!

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 21 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.