DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 115

Doczekaliśmy czasów, kiedy na fali ruchu „Black Lives Matter” burzone lub dewastowane są pomniki świętych, profanuje się kapliczki i bezcześci pamięć o bohaterach walczących za wolność tych, którzy dziś wyrażają swoją złość i agresję na ulicach, niszcząc mienie tak prywatne jak i publiczne.


Tak oto z monumentu w San Francisco strącony został posąg Junipera Serry, świętego ewangelizatora, uznawanego za założyciela tegoż miasta. W holenderskiej Bredzie pomazana została kapliczka maryjna przedstawiającą „Czarną Madonnę” (napis „BLM”), w Pradze ucierpiał pomnik Churchilla, w Warszawie – Kościuszki, w Londynie – bohaterów I i II wojny światowej… Przykłady można mnożyć. Za rasistowski uznaje się dziś nawet obraz Michała Archanioła depczącego głowę Szatana – bo komuś przypomina on śmierć czarnoskórego Floyda.


W tym samym czasie w Gelsenkirchen hucznie odsłonięto nowy pomnik… Lenina. Widać prawdą jest, że „gdy rozum śpi, budzą się demony”. I właśnie nowym barwom komunizmu poświęciliśmy ten numer e-tygodnika.


Niewątpliwie wydarzeniem mijającego tygodnia była premiera filmu „Ich prawdziwe cele”, ukazującego prawdziwe oblicze ideologii LGBT. Dokument ten załączamy do e-tygodnika.

 

Zachęcam do oglądnięcia i podzielenia się informacją o filmie ze znajomymi!


Redaktor wydania
Marcin Austyn

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 128

Dokąd prowadzi herezja laicyzmu?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 127

Piątka dla zwierząt, aborcja dla nienarodzonych

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 126

Kościół w Niemczech. Coraz dalej od katolicyzmu

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 125

Ateizm. Autostrada w przepaść

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 124

Zgorszenie, czyli jak „wychowuje” popkultura

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 123

Tylko prawda jest ciekawa. Obalamy lewicowe fake newsy!

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 21 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.