DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 115

Doczekaliśmy czasów, kiedy na fali ruchu „Black Lives Matter” burzone lub dewastowane są pomniki świętych, profanuje się kapliczki i bezcześci pamięć o bohaterach walczących za wolność tych, którzy dziś wyrażają swoją złość i agresję na ulicach, niszcząc mienie tak prywatne jak i publiczne.


Tak oto z monumentu w San Francisco strącony został posąg Junipera Serry, świętego ewangelizatora, uznawanego za założyciela tegoż miasta. W holenderskiej Bredzie pomazana została kapliczka maryjna przedstawiającą „Czarną Madonnę” (napis „BLM”), w Pradze ucierpiał pomnik Churchilla, w Warszawie – Kościuszki, w Londynie – bohaterów I i II wojny światowej… Przykłady można mnożyć. Za rasistowski uznaje się dziś nawet obraz Michała Archanioła depczącego głowę Szatana – bo komuś przypomina on śmierć czarnoskórego Floyda.


W tym samym czasie w Gelsenkirchen hucznie odsłonięto nowy pomnik… Lenina. Widać prawdą jest, że „gdy rozum śpi, budzą się demony”. I właśnie nowym barwom komunizmu poświęciliśmy ten numer e-tygodnika.


Niewątpliwie wydarzeniem mijającego tygodnia była premiera filmu „Ich prawdziwe cele”, ukazującego prawdziwe oblicze ideologii LGBT. Dokument ten załączamy do e-tygodnika.

 

Zachęcam do oglądnięcia i podzielenia się informacją o filmie ze znajomymi!


Redaktor wydania
Marcin Austyn

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 121

Działania realne czy pozorowane – co dalej z Konwencją stambulską?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 120

To jest wojna

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 119

Antykatolicki terroryzm

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 118

Pyrrusowe zwycięstwo „prawicy”

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 117

Takiej Polski chce Trzaskowski

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 116

Politpoprawna cenzura. Boją się prawdy?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 20 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.