DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 112

Wystarczy jedna iskra, by wzniecić pożar. Ten ma jednak szansę się rozprzestrzenić, gdy znajdzie ku temu odpowiednie warunki. W Stanach Zjednoczonych udało się podpalić społeczeństwo za sprawą śmierci Afroamerykanina, który zmarł po brutalnej interwencji policji. Iskrę tę wykorzystały środowiska antysystemowe aktywując tłum do ulicznych burd i bijatyk. Antifa. Organizacja formalnie bez struktur, hierarchii, wyraźnych źródeł finansowania… Ale jej ostatnia aktywność w USA sprawiła, że prezydent Donald Trump chce, by była ona traktowana jak organizacja terrorystyczna.

 

Można zastanawiać się, czy burdy na ulicach amerykańskich miast to wyłącznie „zasługa” Antify. Nie zapominajmy, że kraj dotknął kryzys gospodarczy, pogłębiony przez lockdown związany z koronawirusem – gigantyczny dług publiczny, miliony bezrobotnych, a do tego łamanie wolności obywatelskich…

 

To wszystko sprawiło, że Stany Zjednoczone trzeszczą w szwach. Czy wytrzymają w obecnej formie? Po kryzysie z pewnością w wielu dziedzinach życia nie „będzie jak dawniej”. Rewolucyjna machina ruszyła. Do jakiej rzeczywistości nas doprowadzi?

 

Redaktor wydania

Marcin Austyn

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 117

Takiej Polski chce Trzaskowski

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 116

Politpoprawna cenzura. Boją się prawdy?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 115

Nowa walka komunistów

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 114

Ideologia LGBT. Ona naprawdę istnieje!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 113

Komu służą kłamstwa o ks. Skardze?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 111

Po co te wybory?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 20 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.