DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 111

Spektakl związany w wyborami prezydenckimi trwa w najlepsze. Po zaplanowanej, ale nieprzeprowadzonej na 10 maja 2020 elekcji i złożonych obietnicach zmiany sposobu organizacji wyborów „pod koronawirusa”, wciąż nie wiemy kiedy i jak pójdziemy do urn. Z ust polityków obu stron sporu, jak mantrę powtarza się jedno słowo: „konstytucyjność”. W praktyce najwyraźniej mające służyć jedynie interesom partii. Groteska - oto obraz demokracji.


Spójrzmy na świat polityki realnie. Choć katolicyzm w Polsce jest religią dominującą, a i wielu polityków publicznie podkreśla swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich, to w trwającej już przeszło trzy dekady wolnej Polsce, katolicy jakoś nie doczekali się dotąd godnej reprezentacji zarówno w izbach parlamentu, jak i w pałacu prezydenckim. A w ostatnich latach trwały przecież umizgi do tego elektoratu. Politycy obiecali nam wszystko: zwiększenie ochrony życia, obronę rodziny, ochronę dzieci przed ideologią gender i tęczowymi wpływami w szkołach, załatwienie sprawy antyprzemocowej konwencji… I cóż z tego wynikło? Z całej palety obietnic „systemowo” udało się wyciąć dotąd jedynie finasowanie in vitro z budżetu państwa.

 

Widać, że tu chodzi tylko o głos wrzucony do urny. Nie liczmy zatem, że przedstawiciele największych partii – bo na nich skupimy uwagę w tym numerze – przestaną działać „pod publikę”. A to wszystko każe postawić pytanie: po co nam te wybory?


Redaktor wydania
Marcin Austyn

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 117

Takiej Polski chce Trzaskowski

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 116

Politpoprawna cenzura. Boją się prawdy?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 115

Nowa walka komunistów

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 114

Ideologia LGBT. Ona naprawdę istnieje!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 113

Komu służą kłamstwa o ks. Skardze?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 112

Lewacki ekstremizm w natarciu

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 20 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.