DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 110

Za nami wyjątkowy tydzień. Setna rocznica urodzin Karola Wojtyły sprawiła, że znów wróciliśmy do wspomnień o św. Janie Pawle II. W mediach ponownie usłyszeliśmy Jego słowa i nauki. Wysłuchaliśmy również wielu komentarzy na temat pontyfikatu papieża z Polski. Tego rodzaju uroczystości skłaniają do czynienia pewnych porównań.

 

Stawiania pytań o sposób prowadzenia Kościoła przez następców: Benedykta XVI, który zaskoczył Kościół swoim odejściem na emeryturę (co wcześniej uczynił św. Celestyn V, a którego wspomnienie również przypadło na ten tydzień) oraz Franciszka, którego pontyfikat wzbudza wiele emocji.


Stąd też proponujemy Państwu debatę na temat istoty papiestwa. O tym jak Piotrowy Urząd winien być sprawowany w XXI wieku i jaka jest rola papiestwa piszą na naszych łamach Tomasz Rowiński, prof. Jacek Bartyzel, prof. Grzegorz Kucharczyk oraz prof. Michał Wojciechowski.

 

Są to różnorodne i ciekawe głosy, a stawiane przez ekspertów tezy skłaniają do pogłębionej polemiki – do kontynuowania której gorąco zachęcamy.

 

Zapraszam do lektury.


Redaktor wydania
Marcin Austyn

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 117

Takiej Polski chce Trzaskowski

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 116

Politpoprawna cenzura. Boją się prawdy?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 115

Nowa walka komunistów

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 114

Ideologia LGBT. Ona naprawdę istnieje!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 113

Komu służą kłamstwa o ks. Skardze?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 112

Lewacki ekstremizm w natarciu

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 20 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.