DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 109

Znaki Antychrysta. Te słowa Benedykta XVI musiały zwrócić uwagę opinii publicznej, szczególnie, że dotyczyły one uważającego się za jakże „światłego” Zachodu. Tymczasem papież – emeryt wymienił w tym kontekście „wielkie zdobycze” współczesnego świata: mordowanie dzieci nienarodzonych, homoseksualne pseudo-małżeństwa oraz wytwarzanie ludzi w laboratoriach w ramach procedury in vitro. Jak stwierdził Benedykt XVI, nasze społeczeństwa sformułowały „antychrześcijańskie credo”, a wspomniane praktyki są przejawem „duchowej siły Antychrysta”.

 

Z tej dramatycznej sytuacji jest wyjście! Złu bowiem można przeciwstawić się gorliwą modlitwą, która powinna rozbrzmiewać we wszystkich diecezjach Kościoła powszechnego. Zadanie nie jest łatwe, bo dziś świat został zablokowany walką z epidemią koronawirusa i w efekcie dostęp do kościołów i sakramentów został wiernym mocno ograniczony. Sytuacja powoli się zmienia, także w Polsce. To rodzi nadzieję.

 

Są też jednak obawy o to, czy wierni w pandemicznej panice przełączeni w tryb online wrócą do świątyń. Z kolei w kościołach można dostrzec niepokojącą praktykę przymuszania wiernych do przyjmowania Komunii Świętej „na rękę” – mimo wyraźnych wskazań Episkopatu, że nie można naruszać wrażliwości osób mających trudność w takim sposobie przyjmowania Komunii, nawet w dobie koronawirusa. Na tym nie koniec. Jesteśmy bowiem świadkami zaskakujących rozwiązań Pierwszokomunijnych. Dzieci siedzące w ławkach przyjmujące pierwszy raz w życiu Ciało Pana „na rękę”… a wszystko to usprawiedliwiane jest walką z „pandemią”. A przecież w tej wyjątkowej chwili spotkania z Panem trzeba zadbać, by nie uchybić czci dla Najświętszego Sakramentu. I jest to odpowiedzialność zarówno Rodziców jak i Pasterzy.

 

Redaktor wydania

Marcin Austyn

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 128

Dokąd prowadzi herezja laicyzmu?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 127

Piątka dla zwierząt, aborcja dla nienarodzonych

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 126

Kościół w Niemczech. Coraz dalej od katolicyzmu

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 125

Ateizm. Autostrada w przepaść

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 124

Zgorszenie, czyli jak „wychowuje” popkultura

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 123

Tylko prawda jest ciekawa. Obalamy lewicowe fake newsy!

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 21 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.