DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 107

Chociaż komunizm spowodował śmierć dziesiątek, a cierpienie setek milionów ludzi na całym świecie, to ciągle znajduje zwolenników – i to nie tylko wśród osób niezaznajomionych z historią, ekonomią czy teologią. Zbrodnicza ideologia cały czas zatruwa także umysły wielu intelektualistów, którzy powodują, że „czerwona zaraza” przechodzi kolejne mutacje i wciąż utrzymuje się na powszechni życia politycznego.

 

To właśnie dlatego upadek Związku Sowieckiego – niezwykle namacalny dowód słabości komunistycznej ideologii – nie spowodował zaniku tego typu poglądów w społeczeństwach wielu narodów świata. Zamiast tego zostaliśmy świadkami przepoczwarzania się marksizmu w inne, ale równie mroczne odmiany.

 

Mroczne, gdyż chociaż współcześni lewicowcy – poza krajami, w których totalitarną władzę sprawują partie komunistyczne – nie mordują przeciwników politycznych, to bardzo często domagają się legalizacji aborcji, a więc zabijania nienarodzonych dzieci. A to przecież tylko jeden z porażających elementów programowych tego typu środowisk.

 

Dlatego właśnie przy okazji 1 maja, stanowiącego w krajach komunistycznych jedno z największych świąt państwowych, zachęcam Państwa do refleksji nad naturą tej ideologii oraz jej rozmaitymi odmianami, które obecnie brylują na salonach całego świata. Nie zapominajmy jednak także o modlitwie za zagubionych ludzi popierających potworne idee. Wszak i oni są naszymi bliźnimi.

 

Redaktor wydania

Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 112

Lewacki ekstremizm w natarciu

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 111

Po co te wybory?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 110

Dokąd zmierza papiestwo?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 109

Znaki Antychrysta. Benedykt XVI o aborcji, in vitro i homozwiązkach

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 108

Gender-kalendarium. Raport, jakiego jeszcze nie było!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 106

Jak koronawirus wpłynie na losy Kościoła?

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 19 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.