DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 106

W polskich świątyniach nastąpiła pewna zmiana: liczba wiernych uczestniczących w liturgii – jeszcze niedawno wynosząca pięć osób – została teraz uzależniona od powierzchni. Gdzieniegdzie we Mszy świętej może uczestniczyć kilkadziesiąt, a może nawet ponad stu wiernych, jednak w kościołach standardowej wielkości ich liczba ciągle pozostaje bardzo niska.


Ile potrwa ów stan? Tego nie wiemy, bowiem do tej pory rząd nie poinformował społeczeństwa o datach rozpoczęcia kolejnych etapów odchodzenia od obostrzeń, zaś w planach łagodzenia ograniczeń nie widać informacji o życiu religijnym. Atmosfera jest napięta także z powodów słów ministra Szumowskiego, który stwierdził, że normalność powróci dopiero po zaszczepieniu się całej populacji. Szczepionka to jednak odległa perspektywa. Czy więc polskie kościoły zapełnią się wiernymi dopiero za 2 lata?!


Takiej sytuacji nie sposób sobie nawet wyobrazić, jednak w ciągu ostatnich miesięcy dokonało się wiele wydarzeń, które jeszcze w styczniu były co najwyżej sennym koszmarem. Pewne jest natomiast jedno: ograniczenia w życiu religijnym trwające przez dwa lat całkowicie przemodelowałyby nasz naród – i bez wątpienia byłaby to niedobra zmiana.


Miejmy jednak nadzieję, że ów czarny scenariusz się nie spełni i już wkrótce nasze parafie znów będą pełne wiernych. Pamiętajmy jednak, że samo oczekiwanie bliskie jest bierności. Dlatego działajmy – módlmy się o powrót prawdziwej normalności!


Redaktor wydania
Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 112

Lewacki ekstremizm w natarciu

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 111

Po co te wybory?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 110

Dokąd zmierza papiestwo?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 109

Znaki Antychrysta. Benedykt XVI o aborcji, in vitro i homozwiązkach

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 108

Gender-kalendarium. Raport, jakiego jeszcze nie było!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 107

Czerwona zaraza. Cała prawda o komunizmie

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 19 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.