DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 105

Ostatnimi czasy w wielu krajach podjęto działania w celu ograniczenia zasięgu choroby COVID-19. Wszystko po to, by chronić ludzkie zdrowie i życie – by chronić najsłabszych, schorowanych, najstarszych. Można by wręcz powiedzieć, że obserwujemy jakiś zaskakujący zwrot w stronę ochrony życia. Problem w tym, że na razie to tylko pozory.


Świat zachodni nie zmienił bowiem tak naprawdę swojego nastawienia do życia. Dziś, owszem, podejmuje się wysiłki, by chronić wybrane osoby i grupy, ale ciągle brakuje poszanowania dla człowieka jako takiego. Właśnie dlatego wypowiedziano wojnę wirusowi SARS-CoV-2, ale aborcja pozostaje legalna i wykonuje się ją pomimo zatrzymania całych społeczeństw. Tymczasem to prenatalna rzeź nienarodzonych dzieci stanowi obecnie na całej planecie najczęstszy powód śmierci człowieka.


Mamy więc do czynienia z istnym społecznym dwójmyśleniem – świat zwalcza COVID-19 oraz (poprzez profilaktykę i służbę zdrowia) inne powody zgonów, tolerując czy wręcz propagując zabijanie niewinnych ludzkich istot. Co więcej, ostatnie dni pokazały, że w tej materii Polska nie różni się zbytnio od najbardziej zdegenerowanych państw świata, gdyż mimo pandemii na ulicach naszych miast – a jeszcze silniej w internecie – zamanifestowała się wrogość do życia, zaś Sejm nie zdecydował się na przyspieszenie prac mających na celu ograniczenie legalnej aborcji.


Obecna sytuacja pokazuje nam dobitnie, jak bardzo potrzeba globalnej przemiany serc i obrony życia wszystkich ludzi. Módlmy się więc nie tylko o zachowanie nas „od powietrza”, ale i o powszechne nawrócenie zwolenników aborcyjnego dzieciobójstwa.


Redaktor wydania
Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 112

Lewacki ekstremizm w natarciu

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 111

Po co te wybory?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 110

Dokąd zmierza papiestwo?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 109

Znaki Antychrysta. Benedykt XVI o aborcji, in vitro i homozwiązkach

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 108

Gender-kalendarium. Raport, jakiego jeszcze nie było!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 107

Czerwona zaraza. Cała prawda o komunizmie

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 19 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.