DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

PCH24 CO TYDZIEŃ
PCh24 Co Tydzień. Numer 104

Restrykcje, obostrzenia, ograniczenia, zakazy i zasady życia społecznego, do jakich nie jesteśmy przyzwyczajeni. Wirus SARS-CoV-2 spowodował, że tegoroczne Triduum Paschalne i Święta Wielkiej Nocy różnią się od tych sprzed roku. Trudniejsze jest zarówno pobożne przygotowanie się do najważniejszych dla katolików dni, uczestniczenie w liturgii, jak i dość przyziemne zrobienie zakupów potrzebnych do przeżycia uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w zgodzie z polskimi zwyczajami.


Część wiernych może ze smutkiem pytać: cóż to za Święta bez obecności na Triduum, błogosławienia pokarmów i procesji rezurekcyjnej? Trudno im się dziwić. Bolesna refleksja jest czymś naturalnym zarówno w sytuacji poważnie ograniczonej możliwości praktykowania swojej wiary, jak i w środku trwającej pandemii, która na całym świecie spowodowała śmierć tysięcy osób.


Jako chrześcijanie nie możemy jednak tracić nadziei. Pamiętajmy, że chociaż w Wielki Piątek Pan Jezus umarł na krzyżu i po ludzku wydawało się, że wszystko zostało stracone, to jednak po trzech dniach Jego Grób był pusty, gdyż Chrystus Zmartwychwstał pokonując śmierć, piekło i szatana, a nam otwierając bramy Nieba.


Niech ta myśl nigdy nas nie opuszcza – niech towarzyszy nam także wtedy, gdy koronawirus zostanie już pokonany. Wszak obecna pandemia to tylko jedno z wielu wyzwań, z jakimi przychodzi nam mierzyć się w życiu. Różne są ich oblicza, ale niezależnie od okoliczności Miłosierny Stwórca i Najświętsza Maryja Panna będą zawsze przy nas!


Redaktor wydania
Michał Wałach

UDOSTĘPNIJ:
POPRZEDNIE NUMERY

PCh24 Co Tydzień. Numer 112

Lewacki ekstremizm w natarciu

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 111

Po co te wybory?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 110

Dokąd zmierza papiestwo?

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 109

Znaki Antychrysta. Benedykt XVI o aborcji, in vitro i homozwiązkach

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 108

Gender-kalendarium. Raport, jakiego jeszcze nie było!

UDOSTĘPNIJ:

PCh24 Co Tydzień. Numer 107

Czerwona zaraza. Cała prawda o komunizmie

UDOSTĘPNIJ:
1 2 3 4 5 ... 19 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.